Rodinný dům mezi chatami

Parcela se nachází na poměrně strmém severním svahu nad údolím Berounky s obtížným přístupem, v sousedství lesa a skupiny rekreačních chat.
Dům má dvě podlaží – v 1. NP je vstupní část s ložnicemi a koupelnami situovanými na východ, dále je tu prostorná garáž pro obytný automobil a dvě krytá parkovací stání. V 2. NP se nachází otevřený obytný prostor s kuchyní orientovaný na výhledy do krajiny a k jižní terase.
Architektonickým konceptem je kontrast spodní betonové části domu s lehkou konstrukcí obytného prostoru v patře. Spodní část domu evokuje opěrnou zeď, horní je jakýmsi pavilonem otevřeným do všech stran s pilíři nesoucími střechu. Tento dřevěný pavilon koresponduje s okolními chatami, které mají obdobné měřítko.

Autorská zpráva
Foto: Filip Šlapal


 
Místo: Dobřichovice
Autoři:  4DS – Marek Barták, Luboš Zemen
Stavební část: 4DS – Vojtěch Navrátil
Zastavěná plocha: 330 m2
Obestavěný prostor: 1 800 m3
Hlavní dodavatelé: OSBET Lety, RESPO Lety

Komentáře

  1. Čtenář Stavbawebu says:

    Na fotografiích to vypadá jako nehotové. Plechový vstup jako staveništní provizorium a patro jako bez střechy. A ta dlouhá chodba je jak v nemocnici.
    Zajímalo by mě, jestli mají chaty v Dobřichovicích stejnou veřejnou infrastrukturu jako obytné čtvrti, nebo jestli se tam kvůli jednomu domu předělávala.

  2. Čtenář Stavbawebu says:

    zvenku je to opravdu ošklivý barák a mezi chaty se opravdu nehodí !

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*