Rodinný dům Odolena Voda

Rodinný dům byl navržen jako dvoupodlažní s dvougaráží a skladem. V přízemí se nachází prostorný obytný prostor, pokoj pro hosty, fitness, technická místnost, šatna, koupelna a samostatné WC. Dispozice v patře obsahuje tři dětské pokoje, pracovnu, společnou koupelnu a ložnici se samostatnou šatnou a koupelnou. Z ložnice je výstup na terasu nacházející se na střeše garáže.

Pasivní dům byl projektován a realizován dle podmínek dotačního programu NZU a má vyplacenou dotaci v programu Výstavby rodinných domů s velmi nízkou energetickou náročností v podoblasti B2.
Dům je řešen jako zděný z tvárnic Zapf Daigfuss KS s tvrdými stropy. Střecha je řešena jako plochá s atikovým chrličem. Okna a dveře jsou řešena předsazenou montáží od firmy Internorm. Nad okny jsou umístěny podomítkové exteriérové žaluzie.
V objektu je umístěna rekuperační jednotka Nilan Compact, jedná se o aktivní rekuperaci v kombinaci s protiproudým tepelným výměníkem pro pasivní rekuperaci. Jednotka Nilan zajišťuje řízené větrání, dohřev přívodního vzduchu, částečné chlazení a ohřev teplé užitkové vody v zásobníku o objemu 180L. Rozvody jsou vedeny v podhledech stropů a místy v konstrukci stropu. Pro temperování objektu byla zvolena elektřina. Dále jsou v objektu v hlavním obytném prostoru obývacího pokoje umístěna krbová kamna. Na střeše jsou umístěny FV panely

Autorská zpráva

Autor: Ing. arch. Lubomír Korčák
Dodavatel: RealizaceDomů.cz
Podlahová plocha: 225,4 m2
Měrná potřeba tepla na vytápění: 14 kWh/(m2a)
Celková potřeba primární energie: 59 kWh/(m2a)
Průměrný součinitel prostupu tepla Uem: 0,16 W/m2K

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*