Rodinný dům u přírodního parku

Dům se nachází v Horních Měcholupech na okraji Prahy nedaleko rozlehlého hostivařského přírodního parku. Hlavní ideou bylo vytvořit místo obklopené přírodou poskytující klid, soukromí a útulné prostředí. Koncept návrhu vycházel ze snahy najít rovnováhu mezi hmotou domu, materiálovým pojetím a samotnou zahradou.
Pozemek má téměř trojúhelníkový tvar. Dům kopíruje dvě hrany pozemku a vytváří tak linie písmene L. Tvar stavby poskytl prostor pro zahradu. 

V přízemí domu se nachází obývací pokoj s kuchyní a jídelnou, pokoj pro hosty, budoár, garáž, malé wellness a letní kuchyně. V druhém podlaží jsou soukromé pokoje a herna. Stavba obnáší i samostatný menší apartmán s malou privátní zahradou, který má samostatný přístup. Velká prosklená okna propojují zahradu s interiéry a tvoří tak příjemný pocit splynutí s přírodou. 

Konstrukce tvoří kombinace železobetonu a zděné technologie, okna jsou hliníková. Interiéry byly vybaveny podlahovým vytápěním a chlazením kapilárami v podhledu. Fasádu tvoří cihlové obložení v prvním podlaží, keramické obložení v druhém podlaží a plechová krytina střechy. Dominantním prvkem interiéru je tmavé dubové dřevo doplněné o světlé prvky vybavení. Celý dům byl vybaven atypickým nábytkem vyrobeným na míru.

Autorská zpráva

Autoři: Filip Hejzlar, Marek Hinke
Dodavatel: TSGP, s.r.o.
Pozemek: 1827 m2
Zastavěná plocha: 595 m2

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*