Rodinný dům u Prahy

Aby byl starší rodinný dům po koupi obyvatelný, vyžaduje zpravidla výrazný zásah. Tato stavba v sobě koncentrovala všechny nástrahy, na které u rekonstrukcí narážíme.
 
Neforemný objem v sobě ukrýval od základu nefunkční dispozici s obytnými místnostmi orientovanými na sever, navíc do ulice. Vstup byl naopak umístěn na jih, celý dům tak bylo nutné obcházet přes zahradu, která nebyla s interiérem nijak propojena – důvodem bylo nevhodné osazení objektu na terénu.
 
V návrhu jsme tyto problémy postupně eliminovali. Vstup jsme přesunuli na severovýchodní fasádu, původní vstupní část jsme strhli a nahradili přístavbou s novou kuchyní a jídelnou. Spolu s odstraněním jehlanové střechy jsme tak docílili zajímavější proporce domu. Terén jsme upravili, místnosti tak získaly přímý přístup na zahradu.
 
V objektu jsme navrhli nucené větrání s rekuperací a díky dalším chytrým řešením mohli klienti čerpat plnou dotaci v rámci programu Zelená úsporám.

Autorská zpráva
Foto: edit! architects


2 Komentářů

  1. Čtenář Stavbawebu says:

    Vážení architekti!
    To není počin vhodný vzdělaných odborníků s estetickým cítěním. Funkčně jistě v pořádku, ale tu krásu původního jste vylepšili minimálně. Takové krabice s naprosto jednoduchým pojednáním hmoty by dokázal i žák národní školy. Totálně nezajímavý objekt. Na vašem místě bych se za to hodně styděl.

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*