Rodinný dům v Hostivici

Dům v Hostivici se nachází na rovinatém pozemku a ze tří stran je obklopený sousedy. Nejširší volný výhled skýtá severní strana, a to pohled na území kolem Litoveckého potoka se vzrostlým stromořadím. Za potokem je vidět původní zástavba rodinných domů. Krajina s lesy, rybníky a loukami je mírná a poklidná. 

Koncept domu je postaven na různorodosti podnětů klienta a okolí. Pro sousedy je dům tvarově čistý, přízemní a s plochou střechou. Pro rodinu vytváří prostorový zážitek. Východiskem pro návrh byl požadavek centrálního prostoru – srdce domu. To vzniklo ve středu tří do trojúhelníku semknutých funkčních bloků. Bloky jsou členěny následovně: Vstupní dvoupodlažní blok s ložnicí rodičů v přízemí, šatnou, koupelnou a technickým zázemím v suterénu, do krajiny otevřený blok obývacího pokoje a kuchyně a průhledný dvoupatrový blok se čtyřmi dětskými pokoji. Ve středu domu je jídelní stůl pod světlíkem. 

Důležitou součástí je plán zahrady. Hmota domu porcuje zahradu na autonomní zákoutí. Cestu k domu, terasu – prodloužení obytného prostoru, dětské hřiště a zelený dolík u koupelny.

Autorská zpráva

Autor: She architect – Ing. arch. Kristina Magasaniková
Umístění: Hostivice
Zahájení projektu: 2012
Dokončení realizace: 2018

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*