Rodinný dům v Ivanovicích

Zadání ze strany investora bylo jednoznačné: přál si nadčasovou funkčnost jednotlivých prvků, jednotný design všech místností a soudobé technické vychytávky.
Dům jsme navrhli jako kvádr s otvory tvořící kryté terasy u obývacího prostoru a ložnic. Exteriér působí hmotným dojmem, který zdůrazňuje obklad z italských velkoformátových dlaždic na přední části stavby.
Jako základní koncept v interiéru byla zvolena kombinace hladkých bílých stěn s lakovanými plochami dveří a vestavěného nábytku. Technické prvky a spotřebiče jsou zabudovány do nábytku. Vše je zalícováno se sádrovými omítkami, i dřevěné podlahové lišty. Pro zateplení interiéru je použita masivní dubová podlaha v medovém odstínu. Doplňují ji velké fotografie s exotickou tématikou na stěnách a nábytkové solitéry. Na pracovní desku kuchyně, jídelního stolu a konferenčního stolku jsme vybrali subtilní betonové desky v grafitovém odstínu. Inovativní je způsob osvětlení pracovní desky: na zakázku vyrobené leddiodové stmívatelné svítidlo. U posuvných stěn pracovní části kuchyně je speciální kování, takže je možné krycí dvířka zcela zasunout do stěn. Rovněž kyvná dělicí stěna mezi obytným prostorem a chodbou k ložnicím je unikát – je bez bočního uchycení a kyvný mechanismus je zabudován v podlaze a stropu.
Pro pocit bezpečí a intimity jsme střechu předsadili před líc domu, takže vznikl zastřešený prostor, který v letních měsících zvětšuje pobytovou plochu interiéru. Díky masivním nosným pilířům a vhodně zvolenou výsadbou zeleně je skrytý před zraky potencionálních pozorovatelů.

Autorská zpráva

Autor: Ing. arch. Petr Skrušný

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*