Rodinný dům v Krkonoších

Zpracování projektu řeší otázku tohoto domu filosoficky – ideové spojení člověka s přírodou, souznění funkcí a podstaty člověka, rozhodnutého s tímto rámcem koexistovat, žít v něm a pečovat o něj. Pomáhá naplňovat jeho životní přesvědčení. 

Stavbu tvoří zatím jeden objekt téměř kopírující stavební půdorys zdemolovaného domu. A to ve zcela volné přírodě Krkonoš vzdálené od civilizace. Dům je osazen do svahu tak, že 1. podzemní podlaží je ze severovýchodní strany zcela pod terénem. Hlavní vstup je umístěn v 1. nadzemním podlaží, a to ze severovýchodní strany. V tomto podlaží je hlavní obytná část s kuchyní, dále jsou tu také pracovna a ložnice s hygienickým zázemím. 

Vstup do domu je možný i v podzemním podlaží z jihozápadní strany. V podzemním podlaží jsou další tři ložnice s hygienickým zázemím, prádelna a technická místnost. V podkroví je umístěna knihovna a meditační místnost. Podlaží propojuje točité schodiště.  Architektonické řešení bylo vytvořeno tak, aby nebylo na překážku bezkoliznímu provozu. Tedy jednoduše a čistě. 

Dům je zděný, celý včetně střechy obložen modřínovými latěmi. Okna jsou taktéž z modřínu, z exteriéru bezrámová s přelepeným sklem. V budoucnu ho doplní druhá stavba, která jako skleník, coby zásobárna čerstvou zeleninou, bude v podnoži obsahovat zázemí a technické zařízení k „zero energy” řešení tohoto bohulibého záměru.

Autorská zpráva


 

Komentáře

  1. Čtenář Stavbawebu says:

    MOC HEZKÝ…….

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*