Rodinný dům v Mariánských Lázních

Návrh domu byl ovlivněn svažitostí terénu, přístupem k pozemku z jedné strany a přáním investora využít zahradu. Vznikl třípodlažní objekt se vstupním technickým patrem, které je celé umístěné v terénu. Obsahuje garáž, technickou místnost se skladem a schodiště pro přístup do horních pater. Nad tímto technickým podlažím jsou pak dvě obytná podlaží, obsahující obytný prostor, pracovnu, tři pokoje, šatnu a dvě koupelny.
Stavba je tedy vzhledem ke svažitosti pozemku celým patrem zaříznutá v terénu. Zde je také hlavní vstup. V dalším podlaží se nachází obývací pokoj, kuchyně s jídelnou, pracovna, koupelna a vstup na zahradu. Do druhého podlaží je situována ložnice, dva pokoje, šatna a prostorná koupelna.

Stavba byla řešena v návaznosti na dotační program Nová zelená úsporám.
Zděný pasivní dům byl postaven z vápenopískových cihel od firmy Kalksandstein tvárnice Zapf Daigfuss KS tl. 175 mm (část domu, která je pod terénem je řešena ze ztraceného bednění) s fasádním zateplením o min. tl. 300 mm. Jednalo se o celoplošné lepení EPS. Strop mezi 1. a 2. NP je řešen prefa stropními železobetonovými trámci a betonovými vložkami. Okna byla realizována předsazenou montáží. Nad okny jsou umístěny podomítkové exteriérové žaluzie.
Vybavena je jednotkou Stiebel Eltron LWZ 303 I, krbovou vložkou a rekuperační jednotkou.

Autorská zpráva

 

Autor: Ing. arch. Lubomír Korčák
Dodavatel: RealizaceDomů s.r.o.
Měrná potřeba tepla na vytápění: 19 kWh/(m2a)
Celková potřeba primární energie: 68 kWh/(m2a)
Průměrný součinitel prostupu tepla Uem: 0.16 W/m2K
Energetická náročnost budovy (dle PENB) A – mimořádně úsporná

Komentáře

  1. Čtenář Stavbawebu says:

    Co na to říct? Díky architektům budou kolem nás trochu větší bedny……To už ale známe, paneláky jsou také bedny .

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*