Rodinný dům v Průhonicích

Spolupráce našeho ateliéru na rekonstrukci experimentálního domu v Rožnově pod Radhoštěm vyústila v přátelství s investorem, který nás oslovil k dalšímu zajímavému projektu, tentokrát v Průhonicích u Prahy. První návštěva na místě: stávající vysoký a divný dům na frekventované ulici nedaleko náměstí. Zadání? Nový dům moderního vzhledu se svým soukromím a relaxací. Je to výzva, pracovat na studii a projektu nacházející se na parcele o velikosti 15 x 100 m.

Navrhli jsme dům umístěný podél severní strany pozemku. Uprostřed parcely se nachází obytná a klidová část, opticky oddělená na dva relaxační prostory. Přední reprezentační a oddychový prostor zahrady se vstupní částí, s pracovnou a atriem, skladem a přístřeškem pro automobily. Zadní rekreační prostor s terasou a posezením u venkovního bazénu, s výstupy z jednotlivých pokojů. Jižní fasáda přízemí je prosklená, opticky tak propojuje interiér a exteriér s výhledem do zelené stěny oplocení. V patře se nachází ložnice syna, ložnice rodičů s šatnou, koupelnou a terasou.

Stavebně je dům řešen kombinací betonových konstrukcí s keramickým zdivem a ocelovými sloupy. Velkoformátové zasklení s hliníkovými rámy tvoří podstatnou část fasády v přízemí. Na fasádě nástavby jsou použity cedrové desky s provětrávanou mezerou. Plochá střecha domu je pokryta extenzivní zelení.

Autorská zpráva
Foto: Libor Stavjaník/Studio Toast


Autor: Kamil Mrva Architects, s.r.o.; spolupráce Martin Rosa, Jakub Popela, Martin Vymetálek, Jaroslav Holub, Monika Drholecká
Statika: Tomáš Šenovský
Dodavatel: Petr Jiroušek, AL-Construct, Glamur, Lampárna, Parket Atelier, Imaginox

Komentáře

  1. Čtenář Stavbawebu says:

    Podle fotek to vypadá, že dům nesplňuje odstupové vzdálenosti od hranic pozemku. Za jak dlouho se vám podařilo získat výjimku?

  2. Čtenář Stavbawebu says:

    Nádhera! Raději se neptám na cenu 🙂

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*