Rodinný dům v Šilheřovicích

Investor se inspiroval naším domem v Kopřivnici, na začátku byla jen tato slova: Ne dřevostavba, nýbrž pevný dům s pevnými základy.

Dům jsme členili na několik funkčních celků. Vstupní prostory s šatnou, obývací prostor s kuchyní a jídelnou, klidová zóna s pokoji a koupelnami. Ložnice rodičů se nachází na konci chodby a může být v budoucnu řešena jako samostatný celek s kuchyňskou linkou. Na východní straně objektu se nachází garáž pro dvě auta se skladovacím prostorem.

Dvougenerační dům je prosklenou stěnou orientovaný k jihovýchodu, otevírá se do atria s bazénem. Důležitou roli v návrhu sehrála spolupráce s krajinářskými architekty.

Konstrukce jsou zděné z cihelných bloků, zastropené pohledovým betonovým monolitickým stropem. Plochá střecha má přesah 1,2 m po celém obvodu, takže je možné dům obejít suchou nohou i za špatného počasí. Střecha byla navržena zelená, extenzivní.
 
Okna mají hliníkové rámy a izolační trojskla, opatřena byla předsazenými žaluziemi. Fasádu doplňuje modřínový obklad s provětrávanou mezerou.

Autorská zpráva
Foto: Libor Stavjaník/Studio Toast

Autor: Kamil Mrva Architects, s.r.o.; spolupráce Jakub Chaloupek, Lenka Krhovjáková
Projekt: Ateliér Pod Věží, s.r.o.
Projekt zahrady: Partero architekti

Komentáře

  1. Čtenář Stavbawebu says:

    Mohu se zeptat jak je realizované zateplení střechy?

    Děkují

  2. Čtenář Stavbawebu says:

    Škoda, že ta spolupráce s krajinářskými architekty není na fotkách vidět. Ale jestli je jejím výsledkem ten pravoúhlý oholený trávník, tak asi nevím, co je krajina.

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*