Rodinný dům ve Vážanech

Rovinatý pozemek lichoběžníkového tvaru leží v jižní části města. Na dům navazuje dlážděná terasa propojující zahradní domek s krytou terasou a bazénem v severní části zahrady. Před hlavní hmotu domu je předsazena dvojgaráž se střešní terasou. Dům má pultovou střechu s mírným sklonem, fasáda je horizontálně rozdělena na omítnutou a dřevem obloženou část.
V interiéru dominují světlé a lesklé povrchy. Dlažba má světle krémovou barvu, výmalba je bílá a dřevěné prvky včetně nášlapné stupnice schodiště jsou z běleného dubu. Dveřní křídla osazená do skrytých hliníkových zárubní mají na povrchu bíle lakované čiré sklo.
V přízemí se nachází zádveří, hala, dvě pracovny, technická místnost, garáže, koupelna s WC, obývací pokoj a kuchyně s jídelnou. Obývacímu pokoji s rohovým krbem a s vyšší světlou výškou dominuje monolitické zakřivené schodiště se skleněným zábradlím, které má i galerie ve druhém patře. Výrazným dělicím prvkem mezi kuchyní s jídelnou a obývacím pokojem je onyxová podsvícená stěna, za kterou zajíždí dvojice posuvných skleněných dveří.
V 2. NP jsou galerie, dva dětské pokoje, ložnice se střešní terasou a koupelna se saunou.
Nosnou konstrukci tvoří zdi z vápenopískových cihel, zateplení je provedeno minerální vatou a základy tvoří železobetonová deska uložená na vrstvě z pěnoskla. Dům je protkán inteligentním ovládacím systémem a navzdory atypickým prvkům je řešen v pasivním standardu.

Autorská zpráva

Autor: Ing. arch. Ivana Laštůvková; spolupráce Ing. Valdemar Kovalovský

 

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*