Rodinný dům ve Vidči

Po nějaké době jsme přijali výzvu na horách, na Valašsku, v obci Vidče nedaleko Rožnova pod Radhoštěm. Menší rodinný dům, jednoduchá dřevostavba, vychází z historického rázu valašských staveb, založených na obdélníkovém půdorysu, se vstupem ze střední části a s překrásnými výhledy do krajiny. Symbolem okolí je hora Radhošť.

Dům se nachází na vrchní části pozemku, vede k němu přírodní cesta. Dvorek tvoří z jedné strany dům, z druhé strany stání pro auta a venkovní sklad.
Obývacímu prostoru s kuchyňským koutem dominuje velké okno s parapetem navrženým pro sezení a výhledem na majestátní strom. Strom – dřevo je hlavním tématem exteriéru i interiéru. Z předsíně s úložnými prostory se dá vejít přes chodbu do ložnice, společné koupelny či do pokojů pro hosty.

Ve spolupráci s investory vznikl návrh fošinkovaé jednopodlažní dřevostavby s provětrávanou modřínovou fasádou. Sedlová plechová střecha tmavého odstínu je vhodná do krajinného rázu Beskydských hor. Sjednocujícím prvkem domu je dřevěná terasa, na kterou se vchází přes velkoformátová okna s hliníkovými rámy.

Autorská zpráva
Foto: Libor Stavjaník/Studio Toast

Autor: Kamil Mrva Architects, s.r.o.; spolupráce Tomáš Cirmaciu, Martin Vymetálek, Jana Eliášová
Dodavatelé: STAVOŠI, VSF Novotný, AL-Construct, DAPO podlahy

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*