Autorem projektu jsou Architekti Hrůša a spol. z Ateliéru Brno.
ČSAD Praha holding postaví v Karlíně kanceláře za 350 mil. Kč
Praha 2. listopadu (ČTK) - Do výstavby nového kancelářského centra v pražském Karlíně bude společnost ČSAD Praha holding investovat přibližně 350 milionů korun. Stavba s pronajímatelnou plochou kolem 9000 metrů čtverečních má být dokončena v roce 2012, sdělili dnes na tiskové konferenci představitelé firmy. Stavitelská firma je známá hlavně jako provozovatel autobusového nádraží na Florenci.
Karlín je v hledáčku stavitelů už několik let. Mezi nejaktivnější developery tam patří například společnost Karlin Group. Součástí jejího administrativního a bytového projektu Rivergardens se mají stát v budoucnosti i kanceláře vystavěné holdingem. Jen kousek od pozemků, které ČSAD Praha holding v lokalitě vlastní, dostavěla letos kancelářskou budovu Amazon Court společnost Europolis. V Karlíně staví kanceláře ještě například Immorent, rozsáhlý administrativní a bytový komplex plánuje na Rohanském ostrově Sekyra Group.
Na realitním trhu ČSAD Praha holding nováčkem není. V roce 2006 informoval internetový časopis Stavební fórum o záměru firmy vybudovat kancelářský komplex na Pankráci. Rozloha projektu měla být 35.000 metrů čtverečních, hotový byl údajně i architektonický návrh. Dokončení prý společnost plánovala na rok 2009, vlastní stavbu ale nakonec nezahájila. Letos firma otevřela novou odbavovací halu na autobusovém nádraží Florenc, do které investovala více než 70 milionů korun.
Většinovým majitelem ČSAD Praha holding je společnost Rextim holding. Ta kontroluje také firmu Financia, která v Praze pronajímá lukrativní nemovitosti, například hotel Perla v Perlové ulici.
Základní jmění ČSAD Praha holding přesahuje 265 milionů korun. Firma vznikla v roce 2004 a je nástupcem zaniklé společnosti ČSAD ÚAN Praha Florenc a ČSAD Praha Pankrác.
Tržby ČSAD Praha holding činily v roce 2008 zhruba 105 milionů korun, což bylo asi o deset milionů korun méně než o rok dřív. Čistý zisk podniku se loni meziročně snížil přibližně o devět milionů na 45 milionů korun.
Zdroj: Zpráva ČTK z 2. 11. 2009
Doplněno Stavbaweb:
Další informace o plánované stavbě naleznete zde.
Design by neměl být samoúčelný. Bytový architekt by měl vědět, co od dveří chce, Jestli něco skrýt, nebo jestli ukázat…
Krásný byt, ale nemůžu si pomoct, vnucuje se mi představa fronty před jediným WC, kdyby všech 6 lidí, kteří tam…
Tady nebyl problém jen se základy, tady museli určitě prskat i pokrývači.
Ať si říká Ústav pro jazyk český co chce, ale alibisticky připustit, že Florenc je TEN, je stejně hloupé, jako…
Nejen tmavá, ale taky lesklá. Kdyby byla matná a profilovaná jako břidlicové šablony, tak by to tolik nebilo do očí.…