Rojkind Arquitectos: High Park

Rojkind arquitectos zveřejnili svůj návrh na ‚High Park‘, vícepatrovou multifunkční budovu na předměstí Monterrey v Mexiku.Místo: Monterrey, Mexico
Autor: Rojkind Arquitectos
Vizualizace:  archiv autorů, Glessner Group

Realizace – zahájení stavby: léto 2011
Ve snaze zmírnit účinky extrémního klimatu jsou stropy jednotlivých pater posunuty, takže vytvářejí osvětlené a stíněné plochy na fasádě.

Místo je obklopeno majestátním východním pásmem pohoří Sierra Madre, na něž jsou zaměřeny výhledy z mnohaúrovňových teras budovy. Michel Rojkind říká: "Lidé mohou využít výhody domu, který je spojen se zahradou nebo vnějšími prostory, které byty obvykle nemají. Projektem, který obsahuje nejen terasy, ale skutečné zahrady, a to dokonce i v horních patrech, jsme dosáhli pro měsro Monterrey nové zkušenosti."

Přízemmní dospozice ustupuje od čáry pozemku, a tak vzniká krytý vnější veřejný prostor. První dvě podlaží jsou určena pro komerční využití, dalších osm pater obsahuje jednak luxusní byty, jednak rekreační zařízení, jako bazén, tělocvičnu a lázeňské zařízení. Byty mají plochu od 250 do 650 m2 a jejich interiéry navrhnou místní architekti, takže každý obytný prostor získá vlastní styl a atmosféru.
 

vstupní podlaží1. NP2. NP


3. NP


4. NP
5. NP


6. NP


7. NP


8. NP9. NP

 

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*