Rolety Schüco stíní a zlepšují tepelnou pohodu

Stínicí systémy hrají důležitou roli při úspoře energie v obytných a komerčních budovách. Zároveň přispívají ke zlepšování tepelné pohody jejích uživatelů – snižují nároky na chlazení interiérů a pomáhají udržovat příjemnou teplotu v místnosti, aniž by omezovaly viditelnost směrem ven. Dokáží vpustit do interiérů denní světlo bez rušivých odrazů slunečních paprsků a oslnění. Venkovní textilní rolety Schüco AB ZDS Design Screen a vnitřní Schüco Integralmaster kombinují energetickou účinnost, pohodlí a design v osvědčeném systému „vše v jednom“.

Vnější sluneční clona Schüco AB ZIP Design Screen nabízí 50 kombinací materiálů a barev
Schüco AB ZDS (Aluminium Blind ZIP Design Screen) je systém vnějších textilních rolet, který je elektricky ovládaný a plně integrovaný do okenních a fasádních systémů Schüco. Tento stínicí systém je viditelný pouze tehdy, když je požadována sluneční clona, ochrana před oslněním nebo stínění, aby nebyl ovlivněn vnější vzhled budovy. Díky bočním vodicím lištám integrovaným do profilu je textilní roleta vysoce odolná proti povětrnostním vlivům a stabilní při rychlosti větru až 25 m/s. To odpovídá 9. až 10. stupni na Beaufortově stupnici, tedy silné vichřici vyvracející i stromy. Vodicí prvek ZIP a hmotnost dolní lišty zajišťují hladký vzhled látky i při vysokém zatížení větrem a zabraňují vytržení rolety z vodicí lišty. Provedení ZIP spočívá v tom, že textilní roleta je uchycena do vodicích kolejnic na principu zipu, což zabraňuje vytržení rolety v důsledku silného poryvu větru. Detekce překážek při navíjení i odvíjení poskytuje další zabezpečující prvek a zabraňuje poškození sluneční clony.

S ohledem na design fasády obsahuje kolekce tkanin celkem 50 kombinací materiálů a barev. Důležitou součástí kolekce jsou průhledné materiály, které umožňují stínění slunečního světla a optimální výhled směrem ven a zároveň jsou vysoce odolné vůči povětrnostním vlivům a ohni. Speciální materiály nabízejí alternativní neprůhledné varianty, které lze také kombinovat se systémem ZDS. Jednou sluneční clonou lze zastínit až dvanáct metrů čtverečních plochy oken.

Systém Schüco AB zaujme snadnou instalací, protože sluneční clona je dodávána prefabrikovaná, jako jeden celek včetně vodicích lišt, srolovaná a připravená k instalaci do skryté roletové schránky opatřené tepelnou izolací. V závislosti na výběru roletové schránky lze zvolit barvu vodicích lišt a hliníkového plechu na zadní straně schránky tak, aby ladila s jednotkou, nebo ji lze omítnout, aby bylo dosaženo jednotného vzhledu v interiérech budov. Systém sluneční clony Schüco AB ZDS lze integrovat do unifikovaného fasádního systému Schüco AF UDC 80 a nyní i do hliníkových okenních systémů Schüco AWS 50, 75 a 90, AWS 90 BS a AWS 75 PD.

Vnitřní rolety Schüco Integralmaster brání oslnění i přehřívání interiéru
Schüco Integralmaster je systém vnitřních rolet, který lze dokonale integrovat do zasklívacích lišt hliníkových okenních systémů Schüco. Nové řešení stínicí a antireflexní ochrany oken umožňuje integraci do sloupko-příčkových fasád Schüco, přičemž roletový systém je skryt ve vodorovných příčkách. Výhodou integrovaného systému stínění je, že je viditelný pouze tehdy, když je požadována sluneční clona, ochrana před oslněním nebo stínění. Díky své speciální konstrukci spojuje výrobek Schüco Integralmaster ochranu proti oslnění, stínění a tepelnou izolaci do jednoho systému. Oslnění je možné snížit až o 97 procent a tepelnou energii ze sluníčka až o 85 procent. V závislosti na volbě materiálu je u rolet možný neomezený výhled směrem ven.

U fasádních systémů je clona Schüco Integralmaster ovládána elektronicky pomocí 24V DC motoru SMI. Při integraci do okenních systémů Schüco je také možné mechanické ovládání pomocí řetízkového vytahovacího systému. Roletový systém je navržen jako jeden konstrukční celek. Ve spojení s jednoduchým řešením zapojení (plug-in) lze systém Integralmaster rychle nainstalovat do sloupko-příčkových fasád bez nutnosti dalších elektroinstalačních prací. Systém stínění Schüco Integralmaster je k dispozici pro fasádní systémy FWS 50 a FWS 60 a rovněž pro okenní systémy Schüco AWS 70, 75 a 90.

Společnost Schüco také nabízí další sluneční clony, jako je například vnější hliníkový roletový systém Schüco CSB (Concealed Shaped Blind) a dynamicky tónovaná skla SageGlass (ve spolupráci se společností Saint-Gobain).

podle podkladů společnosti Schüco

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*