Rookery Building získala cenu WAN Award

Fasádní osvětlení budovy Rookery Building v Chicagu bylo vyznamenáno v rámci World Architecture News Awards 2012 nejlepším řešením světla.


Budova Rookery Building patří k nejznámějším historickým budovám v USA. Ocelová stavba, obložená červenými žulovými bloky, svého času první moderní stavba tohoto druhu, se ve svém vysoce kvalitním architektonickém půvabu majestátně odlišuje od ostatních mrakodrapů finančního centra Chicaga.

V noci byla architektura fasády však ještě donedávna zcela ukryta ve tmě. Řešení osvětlení, koncipované kanceláří OVI – Office for Visual Interaction společně se společností Zumtobel, nyní inscenuje mistrně fasádu se všemi jejími detaily a bylo vyznamenáno cenou World Architecture News Award 2012 jako nejlepší řešení osvětlení.

Ceny WAN Awards vyznamenávají projekty, které vynikají propojením dřívější technologie a excelentním designem a vytvářejí tím inovativní řešení osvětlení.

Precizní osvětlení pomocí zvláštního řešení fy Zumtobel

Koncept osvětlení si vás získá měkkým a přesto přesným osvětlením fasády, které optimálně akcentuje jemné štukatérské práce. Řešení osvětlení bylo realizováno pomocí fasádních LED svítidel ROOK fy Zumtobel, která byla navržena speciálně pro úlohu osvětlování. Díky speciálním držákům jsou zdroje světla z ulice neviditelné a historická fasáda zůstane neporušená.

Zvláštní řešení ROOK bylo přeformováno na standardní produktové portfólio a je nyní dostupné ve formě LED reflektoru ELEVO.
zdroj: Zumtobel

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*