Rotalova 63

Přízemní dům s podkrovím byl navýšen o jedno podlaží, vznikly tak tři byty. Každému náleží jedno patro, přitom byty v 1. a ve 2. NP mají každý vlastní kus zahrady, přímo přístupný z hlavního obytného prostoru. Takové uspořádání umožňuje rodinné bydlení ve městě, což bylo hlavním konceptem rekonstrukce.

Dům na obdélném půdorysu se sedlovou střechou a vikýřem je jednoduchý svou barevností i hmotovým řešením. Přílišnou jednoduchost narušuje umístění oken na fasádách. V kontrastu se světlou fasádou, která byla jemně doladěná žlutým odstínem dřevěných oken a obložením soklu v uliční linii, je tmavá falcovaná plechová střecha. V interiéru společných prostor je výrazná vzorovaná dlažba a linie kovového černého zábradlí schodiště.

Dispozičně dům navazuje na původní objekt: zachovává umístění vstupu a hlavního komunikačního prostoru. Ze společné chodby s úložným prostorem pod schody, je přístup do bytů. mají vždy dva pokoje orientované do ulice, hygienické zázemí uprostřed dispozice a hlavní obytný prostor s kuchyní a jídelnou, který navazuje na zahradu, v podkrovním bytě jen pohledově.
 
Autorská zpráva

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*