Roto slaví otevření nového centra v Bad Mergentheimu

Fotogalerie ke článku (1)

Nové centrum Roto

Nové centrum Roto
Celá fotogalerie (1)

Oficiální otevření nové haly proběhlo 16. října.
19. října společnost uspořádala „Informační den o solární energii“.

Nové logistické, výrobní a školicí centrum je zatím tím nejodvážnějším stavebním projektem společnosti Roto Dach und Solartechnologie GmbH v Bad Mergentheimu. Slavnostní otevření proběhlo 16. října za účasti politických špiček. V neděli 19.10. pak společnost uspořádala informační den o solární energii.
Celkové investice 8 mil. eur, rozšíření plochy o 14 000 m2 a padesátka nových pracovních míst - to jsou hlavní čísla nejvýznamnějšího stavebního projektu, který společnost uskutečnila od začátku svého působení v Bad Mergentheimu. Nové výrobní, školicí a logistické centrum, které společnost Roto postavila za rekordně krátkou dobu, je jednou z největších hal v regionu a zároveň jasným důkazem toho, jaké má společnost v místě, kde působí, ambice do budoucna.

Pod střechou multifunkční budovy sídlí vedle logistiky, která denně vyřídí 1 200 až 1 500 zásilek, také výroba komponent pro úspěšný solární systém Sunroof. V další části bylo vybudováno nové školicí centrum Roto Campus, které zákazníkům z pokrývačských firem a odborných prodejen nabízí vynikající podmínky pro školení. Na střeše novostavby bylo nedávno uvedeno do provozu fotovoltaické zařízení o ploše 10 000 m2, které vzniklo ve spolupráci s firmou Tauber-Solar GmbH jako jeden z největších modelů takového zařízení se zapojením místních obyvatel.

Oficiální otevření nové haly proběhlo 16. října pod heslem „Vítejte pod solárními střechami firmy Roto“. Zúčastnili se ho i prominentní hosté jako Tanja Gönnerová, ministryně životního prostředí spolkové země Bádensko-Württembersko, a prof. dr. Wolfgang Reinhart, ministr pro spolkové a evropské záležitosti a ministr státního ministerstva Bádenska-Württemberska. Přítomni byli i naši partneři, zákazníci, novináři a představitelé průmyslu, politiky, úřadů, vysokých škol a dalších vzdělávacích zařízení v regionu. Na programu byla mimo jiné tisková konference na téma „Budoucnost solárních zařízení montovaných do střech“ a exkurze do výrobního závodu.

19. října se brány haly otevřely zájemcům o solární energii z řad veřejnosti. V rámci „Informačního dne o solární energii“  společnost Roto v době od 10 do 16 hodin předváděla své technologie a knowhow v oblasti solární energie. Díky zařízení Sunroof k montáži do střech může stavebním a renovačním firmám nabídnout systém, který běžnou střechu s její ochrannou funkcí promění v užitnou střechu se třemi funkčními prvky - solárním kolektorem pro ohřev vody a podporu vytápění, fotovoltaickým modulem pro výrobu elek-třiny a střešními okny. Přítomni byli také partneři společnosti Roto pro solární technologie a zástupci odborných pokrývačských firem z okolí, kteří  zákazníkům radili společně se specialisty společnosti Roto. Akce byla zajímavá ale i z hlediska investice. Solární zařízení firmy Tauber-Solar GmbH pro výrobu elektřiny na střeše novostavby totiž představuje zajímavou a bezpečnou investici. Zástupci Volksbank z Main-Tauberu proto představili různé modely spoluvlastnictví a financování. 

Zdroj: TZ Roto, KOMUNIKACE & PROFIT, 20.10.2008 

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*