Rozhlas se oficiálně vrátil do zrekonstruované historické budovy

Praha 15. července (ČTK) – Pracovníci Českého rozhlasu se dnes oficiálně vrátili do zrekonstruované historické budovy v pražské Vinohradské ulici. Rozhlas do rekonstrukce investoval 400 milionů korun a administrativní část budovy se zhruba měsíčním zpožděním zkolaudoval minulý měsíc. Na slavnostním otevření to uvedl generální ředitel Václav Kasík.

Přibližně 600 pracovníků rozhlasu během rekonstrukce muselo působit v náhradních prostorách v budovách v sousední Římské ulici. Jednu budovu v sousedství rozhlas koupil a v další si pronajímal prostory.

Rekonstrukce trvala půldruhého roku a podle Kasíka ukončila provizorium, ve kterém rozhlas působil od druhé světové války, kdy budovu poškodilo německé torpédo. „Toto provizórium vydrželo víc než 60 let,“ uvedl.

Práce mají ještě pokračovat ve vnitrobloku s vysílacími studii. Skončit by měly na podzim, ale podle některých členů Rady Českého rozhlasu hrozí posunutí až na příští rok. Zároveň hrozí navýšení rozpočtu z původních 524 milionů Kč.

Český rozhlas rekonstrukci historické funkcionalistické budovy z větší části financoval z vlastních zdrojů. Zhruba desetinou přispělo ministerstvo kultury.

Při slavnostním otevření Kasík do jedné ze zdí budovy nechal zazdít schránku se vzkazem pro příští generace. Vedle poselství obsahuje aktuální seznam zaměstnanců, časopis Rozhlas nebo ukázky některých pořadů.

Budova Československého rozhlasu byla na tehdejší Fochově třídě slavnostně otevřena v prosinci 1933 a rozhlas v ní sídlí dodnes. Výsledkem rekonstrukce je ucelený rozhlasový komplex ohraničený ulicemi Vinohradská, Balbínova a Římská.

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*