Rozvoj rekreačního areálu Kamencové jezero

Město Chomutov vypsalo před týdnem dvoukolovou architektonickou soutěž na revitalizaci Kamencového jezera, která má za úkol najít celkovou budoucí koncepce rozvoje a využití areálu, navrhnout citlivě úpravy veřejných ploch, možné dostavby a stanovení napojení areálu na okolí. Jedná se o společný úkol pro architekty a krajináře. 

Vedení města považuje za nutné v blízké budoucnosti revitalizovat Kamencové jezero a jeho okolí. Než však dojde k samotné stavbě je potřeba mít “ten pravý” projekt a znát vizi využití celého areálu do budoucna. Jak najít ten pravý směr? Kdo jej určí? Hlubší zamyšlení vyhlašovatele- města nad záměrem revitalizace jej přimělo k uspořádání dvoufázové architektonické soutěže o návrh.

Požadavkem radnice je aby odborníci vtiskli celému území osobitý ráz, který bude pro Kamencové jezero charakteristický a bude mj. reflektovat jeho zajímavou a inspirativní historii. “Věřím, že i díky tomu se přívlastkem „perla Krušných hor“ bude jezero prezentovat oprávněně.” uvedl náměstek primátora David Dinda. 

Veškeré podklady a informace o soutěži najdou budoucí účastníci na stránkách www.nasejezero.cz

Soutěž je vyhlášena jako dvoufázová a termín pro odevzdání první fáze je 12. prosince 2017.

Vyhlašovatel soutěže: Statutární Město Chomutov
Organizátor soutěže: CITY UPGRADE
Sekretář soutěže: Mgr. Hana Nováková, Odbor rozvoje a investic / Chomutov

podle podkladů pořadatele

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*