Sacre Coeur 2

V místě původní prvorepublikové zástavby, v blízkosti historického centra Prahy i vrchu Petřín, vznikla díky stavbě Strahovského tunelu od roku 1985 proluka, která výrazně nabourala přirozenou urbánní strukturu a po řadu let svou nehostinností připomínala spíše městskou periferii se všemi doprovodnými negativními rysy.
 
Společnost SATPO ji využila a s použitím high-technologií v jedné části proluky postavila již v roce 2009 obytný komplex Sacre Coeur, který nasměřoval tuto oblast k modernímu a luxusnímu bydlení. Od března minulého roku společnost SATPO navazuje výstavbou rezidenčního projektu Sacre Coeur2 přímo nad tělesem strahovského automobilového tunelu.

Plánovaná novostavba v jižním svahu pod rezidenční čtvrtí Hřebenky, pár minut pěšky od Kinského zahrady, Nového Smíchova a malostranského Újezdu navrátí žádané rezidenční lokalitě zpět svou slávu, zrekultivuje a zároveň dotvoří okolí, stane se přirozenou dominantou této lokality. 

Architektonický návrh navazuje na stávající park Sacre Coeur a pokračující zahradu Kinských, dává vyniknout pohledové ose směřující k novorománskému klášteru Sv. Gabriela z roku 1891 a vytváří městský prostor „náměstí“ ustupující rušné ulici Holečkova.  Propojení obou parků je podpořeno zklidněním stávající ulice Grafické.

Výhledy, špičkové standardy, vzdušná architektura, bezpečnost a respektování soukromí, to vše nabízí tato exkluzivní novostavba  s půdorysem podkovy a šesti vchody. Ve dvou podzemních podlažích budou umístěny komerční prostory, celkem 109 parkovacích stání a sklepy. V šesti nadzemních podlažích Rezidence Sacre Coeur2 nabízí k výběru tři různé typy rezidenčních jednotek v cenové relaci od 2,9 milionů do 34 milionů korun. Vedle limitované nabídky 8 loftů se zahradou a terasami,  výhledy na historické centrum Prahy, dále pak 72 apartmánů o velikosti 1+kk až 5+kk a 5 luxusních penthousů přímo na střeše objektu.

Konstrukčně se převážná část stavby polyfunkčního domu nachází nad podzemní stavbou Strahovského tunelu, je rozdělena na tři samostatné dilatační celky. Jižní a severní křídlo objektu se skládá z ocelové konstrukce, která ˈpřemostíˈ konstrukci tunelu a přenese zatížení do okolí stavby. Zvoleným konstrukčním systémem se do vlastní konstrukce a nad ní umožní vestavba bytových jednotek.  

Svislé nosné konstrukce tvoří železobetonové monolitické pilíře, sloupy a stěny v tloušťkách 200-300 mm. Nosnou konstrukci zastřešení garáže tvoří ocelové kruhové sloupy s požárním obkladem. Schodiště jsou navržena jako železobetonová dvouramenná s monolitickými mezi-podestami a prefabrikovanými schodišťovými rameny, fasáda jako kontaktní sendvičová konstrukce s tepelnou izolací z minerálních vláken. Povrch tvoří hladká omítka a barevný nátěr v kombinaci fasádních skleněných obkladů a pohledového betonu v prvním patře a na zábradlí balkónů.

Největším luxusem je podle filosofie společnosti SATPO prostor. Byty na Hřebenkách proto mají v jednotlivých dispozicích řádově o 20 % větší plochu  než bývá běžné a jsou navrženy tak, aby byla striktně oddělena obytná zóna od privátní. Součástí projektu je tradičně vysoký standard vybavení, celoplošné vytápění, klimatizace a „en­suite“ koupelny. Standardy Sacre Coeur2 respektují čistotu designu, funkčnost a pověst dodavatele. Společné prostory a okolí budovy Sacre Coeur2 bude hlídat kamerový systém a v přízemí, u vstupu do budovy, je samozřejmostí nonstop recepce s majordomem

ZÁKLADNÍ ÚDAJE O PROJEKTU:
Společnost SATPO, ke dni 24.3. 2014, předala stavební společnosti METROSTAV, a. s., stanoviště pozemku pro výstavbu rezidenčního projektu Sacre Coeur2 a byly zahájeny stavební práce. 
kolaudace: plánovaná na přelom roku 2015-2016
předání bytových jednotek klientům: plánováno na jaro 2016
architekt: SCHINDLER SEKO ARCHITECTS
generální dodavatel stavby: METROSTAV, a. s.
dispozice a velikost bytů:
5 penthousů  s výměrou od 165 až do 255 m2
8 loftů s dispozicí od 2+kk do 6+kk a výměrou od 77 do 224 m2
72 apartmánů s dispozicí od 1+kk do 5+kk a výměrou od 34 do 182 m2
ceny bytů
nejlevnější bytová jednotka 1+kk s výměrou 34 m2 stojí 2.990.000 CZK
nejdražší penthouse s velikostí 255 m2 se nabízí za cenu 33.890.000,- CZK.
standard projektu a bytových jednotek
kompletní přehled standardů objektu: http://www.satpo.cz/projekt/sacre-coeur-2-1/objekt
kompletní přehled standardů bytových jednotek: http://www.satpo.cz/projekt/sacre-coeur-2-1/jednotky
předpokládaná celková investice: 760 Mio  CZK
financování: hlavní investor –  společnosti SATPO a UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a. s
další plánované etapy, projekty:
RSC III (dům pro seniory): má pravomocné stavební povolení
RSC IV: má územní plán,  v přípravě 

tisková zpráva

Související články:
Sacre Coeur2 30. 5. 2014


Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*