Sádrokarton Rigips se vyrábí již 10 let

Fotogalerie ke článku (2)

Radomír Kamler, ředitel výrobního závodu na sádrokartonové desky společnosti Rigips

Radomír Kamler, ředitel výrobního závodu na sádrokartonové desky společnosti Rigips

Část pracovního týmu u výroční sádrokartonové desky.

Část pracovního týmu u výroční sádrokartonové desky.
Celá fotogalerie (2)

Výrobní závod společnosti Rigips, který produkuje sádrokartonové desky, vstoupil již do svého jedenáctého výrobního roku. Společnost Rigips, s.r.o., vyrábí a dodává na český trh nejen sádrokartonové a sádrovláknité systémy, ale i polystyrenové izolace a sádrové omítky a stěrky Rimano.Výrobní závod společnosti Rigips, který produkuje sádrokartonové desky, vstoupil již do svého jedenáctého výrobního roku. Společnost Rigips, s. r. o., vyrábí a dodává na český trh nejen sádrokartonové a sádrovláknité systémy, ale i polystyrenové izolace a sádrové omítky a stěrky Rimano.

V současné době se v závodě Rigips vyrábí nejen běžné sádrokartonové desky, ale také impregnované desky do prostor se zvýšenou vzdušnou vlhkostí, růžové protipožární desky a také impregnované protipožární. Desky jsou na našem trhu k dispozici v šířkách 1200, 1250 mm, v délkách od 2 000 do 3 200 mm.

V srpnu 1997 byla zahájena výstavba výrobního závodu na „zelené louce“ v katastru obce Horní Počaply nedaleko Mělníka. Po necelých dvou letech byla již 8. května 1999 vyrobena první sádrokartonová deska.
Závod je založen na nejmodernějších technologiích a díky neustálému rozvoji, proaktivnímu vedení a zapojení všech zaměstnanců se stal výrobním závodem světové třídy.

K důkazům patří i bronzové ocenění v roce 2007 v rámci auditu World Class Manufacturing (výroba světové úrovně). Získání tohoto titulu posunulo podnik mezi špičku výrobních závodů v celosvětovém koncernu Saint-Gobain. Způsob řízení závodu je zaměřen na vedení pracovníků, na prosazování pokrokových metod ve výrobě se zřetelem na neustálé zlepšování všech parametrů výrobního cyklu, začínajícího bezpečností práce a končícího spokojeností zákazníka.

Neustálé snižování výrobních nákladů, zdokonalování bezpečnostních standardů, profesionální údržba a rozvíjení lidských zdrojů jsou jen některými z mnoha pilířů, které vytvářejí kompletní souhrn aktivit programu World Class Manufacturing.

Velký důraz na dodržování norem ochrany životního prostředí a systém řízení bezpečnosti práce podle 22 podnikových standardů přinesl také své ovoce — závod v Horních Počaplech oslavil již více než 8 let bez úrazu při výrobě a distribuci sádrokartonu.

Radomír Kamler, ředitel výrobního závodu, komentuje také množství vyrobených sádrokartonových desek: „Za 10 let jsme vyrobili více než 172 milionů m2 sádrokartonových desek. Kdybychom je poskládali za sebe, tak bychom mohli 3,5krát obkroužit obvod naší planety.“ A dodává: „Přínos naší práce nevidím jen ve velkokapacitní výrobě desek, ale především v zefektivnění práce ve stavebnictví pomocí moderních systémů suché výstavby.“

Česká stavební akademie jeho názor jen potvrdila tím, že ocenila bezpečnostní konstrukce Rigips Bronzovou cenou v rámci soutěže Stavební výrobek — technologie roku 2008.

Sádrokartonové a sádrovláknité systémy byly během let uplatněny již na řadě významných průmyslových a komerčních staveb, bytových a rodinných domů. Ruku v ruce s montáží konstrukcí jde i jejich technická podpora. Rigips poskytuje technickou literaturu pro suchou výstavbu s diferencovanou skupinou uživatelů — projektantů i architektů, montážních a realizačních firem, ale i pro širokou veřejnost. Centrum technické podpory Rigips, které je specializovaným technickým střediskem, řeší informační a technické poradenství pro všechny zákazníky společnosti.


O společnosti Rigips, s. r. o.
Společnost Rigips je významný výrobce a dodavatel sádrokartonových systémů, polystyrenových izolací a sádrových omítek a malířských stěrek Rimano. V České republice má více než patnáctiletou tradici. Ve svých 3 výrobních závodech vyrábí produkty nejvyšší světové kvality, srovnatelné s předními evropskými výrobci, a splňuje nové normy zaváděné
v EU. Díky své příslušnosti ke koncernu Saint-Gobain, který ročně vyčleňuje cca 345 mil. EUR na výzkum a vývoj, využívá společnost Rigips know-how z celého světa. Společnost Rigips je certifikována pro systém managementu jakosti dle EN ISO 9001:2000.
www.rigips.cz


O společnosti Saint-Gobain

Koncern Saint-Gobain je evropský a světový lídr ve všech svých obchodních odvětvích, patří do první stovky světových průmyslových korporací. Koncern má 5 hlavních divizí - stavební materiály, sklo, obalové materiály, speciální High—Tech materiály, distribuční řetězce.
Počátky společnosti Saint-Gobain spadají do Francie 17. století, půldruhého století nato překračuje Saint-Gobain hranice Francie. Dnes již působí ve více než 50 zemích světa, ve kterých sdružuje 1 200 společností a zaměstnává více než 200 000 lidí 70 národností.


Zdroj: TZ Rigips, s. r. o., 16.6.2009

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*