Sál městského úřadu

Řešili jsme rekonstrukci dvou sousedních sálů na obecním úřadě v Bořeticích, které slouží pro zasedání zastupitelstva, vítání občánků nebo pořádání svateb. Základním požadavkem bylo spojit tyto dvě místnosti tak, aby se zde mohly konat akce o větším počtu lidí. A zároveň mít možnost opět místnost rozdělit na dvě a vytvořit komornější atmosféru. Toho jsme docílili posuvnými stěnami z laminátových bílých desek, které jsou z jedné strany polepené velkoformátovou fotografií. Mobilní stěna se jednoduše shrne na jednu stranu ke zdi a vytvoří tak opticky celistvý prostor.
Obdélníkovou dispozici, která vznikla propojením obou místností, jsme opticky rytmizovali nástěnnými světly z akrylátových desek v imitaci mramoru a střídáním grafitových a ledově bílých závěsů z organzy. Pro podpoření zón v místnosti (řečnický pult, zasedání zastupitelstva, obecenstvo) jsme strop rozčlenili na bazény ze sádrokartonu, které jsou nepřímo nasvětlené led pásky.
Interiér je laděn do béžových a hnědých tónů, podpořených grafitovou barvou koberce a závěsů. Podlaha je z vinylových velkoformátových dílců v dřevěném dekoru, židle a stoly v odstínu wenge.
Autorská zpráva

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*