Salon dřevostaveb 2019

14. ročník největší mezinárodní přehlídky moderní architektury ze dřeva ve střední Evropě bude zahájen 8. 2. 2019 v CAMP-u přednáškou o největší dřevěné stavbě na světě – věžáku HoHo  ve Vídni, ve dnech  9. – 10. 2. 2019 – VNITROBLOCK pokračuje výstavou a doprovodním programem pro laickou i odbornou veřejnost.

8. února 2019 / od 19:00
HoHo Wien – nejvyšší dřevostavba na světě – architekt Oliver Sterl/RLP a další hosté;
CAMP, Praha 2 – registrace/vstupenky zdarma přes GoOut zde https://goout.net/cs/listky/urban-talks-hoho-wien/fbxd/

9. a 10. února 2019

Salon dřevostaveb 2019 ,
VNITROBLOCK, Tusarova 31, 170 00 Praha 7

Otevírací doba: 9. 2. 2019 od 10:00 do 20:00, 10. 2. 2019 od 10:00 do 18:00

Vstupenky (50 – 100 Kč) v předprodeji přes aplikaci GoOut.  

Salon dřevostaveb 2019 se uskuteční v nových prostorách a v novém, atraktivním, na odborný i kulturní program bohatším formátu! Již 14. ročník největší mezinárodní přehlídky ve střední Evropě, která každoročně prezentuje výběr moderních dřevostaveb realizovaných dle projektů architektů, zve srdečně všechny zájemce o kreativní a kvalitní modernou architekturu ze dřeva ve dnech 9. – 10. 2. 2019 do prostoru VNITROBLOCK, Tusarova 31, Praha 7. Pro návštěvníky z řad zájemců o dřevěné domy i pro architekty, projektanty a další odborníky z oboru dřevostaveb, připravili hlavní organizátoři – architekti realizující dřevostavby z kanceláře Prodesi/Domesi, bohatý výstavní, přednáškový, diskuzní a společenský program.  

Organizátoři Salonu – architekti Prodesi/Domesi (Praha) za ČR a združení ARCHA (Bratislava) za SR připravili zajímavý odborný a kulturní program pro širokou veřejnost i pro tvůrce z odboru dřevěné architektury a stavitelství. Dva dny ve VNITROBLOCK-u věnované moderním dřevostavbám budou naplněny hodnotnými inspiracemi, zajímavými informacemi a prostorem pro získání, výměnu a sdílení seriózních zkušeností a názorů.

Zahájení Salonu dřevostaveb se uskuteční již 8. 2. 2019 od 19:00 v prostoru CAMP-u – Centra architektury a městského plánování s přednáškou o nejvyšší dřevěné stavbě na světě – HoHo Wien. Hlavním aktérem akce bude jeden z autorů architektonického návrhu 24-podlažního věžáku ve Vídni, pionýrského stavebního díla s hybrdidní konstrukcí se 75%-ním podílem dřeva a s 25% z betonu – rakouský architekt Oliver Sterl z kanceláře RLP Rüdiger Lainer + Partner, Wien. Přednášku doplní diskuze s dalšími odborníky a s krátkými prezentacemi o aktuálních trendech v tvorbě moderní dřevěné architektury ve světě vystoupí architekti Pavel Horák, ředitel Salonu dřevostaveb a Ľubica Fábri, ředitelka Salonu dřevostaveb v SR.

Ve dnech 9. a 10. února se návštěvníci mohou ve VNITROBLOCK-u těšit na výstavu Salon dřevostaveb 2019 – nesoutěžní přehlídku, která představí na plakátech celkem 38 vybraných moderních dřevostaveb – 36 z nich postavených v uplynulém roce v ČR a na Slovensku. Doplňují je dřevostavby hostů z Polska a Rakouska, které jsou spolu se všemi stavbami z výstavy představeny v publikaci – Ročence dřevostaveb 2018 – bude dostupná k zakoupení na akci stejně, jako další zajímavé tituly o dřevostavbách.

Hlavní přednáškový doprovodný program Salonu – Mozaika dřevostaveb – se uskuteční v obou dnech 9. a 10. 2.,  kdy představí své realizované domy a stavby ze dřeva více než 15 architektů a dalších odborníků. Přednosti a půvab dřevostaveb stavěných progresivní technologií z masivních dřevěných panelů přiblíží zájemcům hlavní partner letošního Salonu – NOVATOP, který chystá prezentaci několik zajímavých realizací ze svého portfolia, postavených v ČR i v zahraničí. Sobotní program uzavře hudebný host – Justin Lavash s kytarovým recitálem od 18:00, který stojí za to si užít!

V prostoru Salonu dřevostaveb ve VNITROBLOCK-u najdou návštěvníci mix krásné a dobré architektury ze dřeva a množství informací o realizaci a technických detailech moderních dřevostaveb. Všichni, kdo navštíví Salon dřevostaveb 2019 se můžou se těšit na skvělou neformální atmosféru a možnost na užitečná seznámení a setkání s příjemnými a fundovanými lidmi, které pojí láska k architektuře, designu, dřevu a umění.

K dispozici bude během Salonu ve VNITROBLOCK-u kavárna s prodejem občerstvení i bookstore s nabídkou knih o dřevostavbách a architektuře, zájemci budou moci absolvovat nedělní řezbářský workshop. K vidění nabídnou organizátoři přůběžně různé projekce, filmy, videa a produkty, které k dřevostavbám a hezkému bydlení patří. Na návštěvníky akce čekají další drobná překvapení, které spojí příjemné s užitečným a užitečné poznatky s inspirujícími zážitky. Detaily programu Salonu dřevostaveb, aktuální novinky a zajímavosti o akci a jejích aktérech najdete na www.salondrevostaveb.cz a na FB Salondřevostaveb.

Zahájení Salonu dřevostaveb se uskuteční již 8. 2. 2019 od 19:00 v prostoru CAMP-u – Centra architektury a městského plánování s přednáškou o nejvyšší dřevěné stavbě na světě – HoHo Wien. Hlavním aktérem akce bude jeden z autorů architektonického návrhu 24-podlažního věžáku ve Vídni, pionýrského stavebního díla s hybrdidní konstrukcí se 75%-ním podílem dřeva a s 25% z betonu – rakouský architekt Oliver Sterl z kanceláře RLP Rüdiger Lainer + Partner, Wien. Přednášku doplní diskuze s dalšími odborníky a s krátkými prezentacemi o aktuálních trendech v tvorbě moderní dřevěné architektury ve světě vystoupí architekti Pavel Horák, ředitel Salonu dřevostaveb a Ľubica Fábri, ředitelka Salonu dřevostaveb v SR.

„Salon vznikl s ambicí zviditelnit kvalitní českou architekturu ze dřeva a průběhu uplynulých let se vyvinul v ucelenou a největší nesoutěžní přehlídku moderní dřevěné architektury s česko-slovenským záběrem. Mezinárodní charakter Salonu pravidelně rozvíjeli hosté z dalších zemí Evropy, kteří přijali pozvání stát osobně prezentovat své realizace v doprovodním přednáškovém programu Salonu v Praze a v Bratislavě. Považujeme za důležité, aby byl Salon nadále vyhledávanou platformou pro porovnání stavění ze dřeva u nás a v okolitých zemích. Dřevostavby ve světě zažívají rozmach – nejen v segmentu rodinných domů, ale i v podobě výškových a veřejných staveb. Věřím, že moderní dřevěná architektura má předpoklady na skvělou budoucnost i u nás,“ vysvětluje Pavel Horák, zakladatel a ředitel Salonu dřevostaveb. 

Po pražské premiéře se putovní výstava Salon dřevostaveb 2019 přemístí do Bratislavy, kde se premiérově v SR představí od 4. do 23. 3. V Rakouském kulturním fóru. Poté poputuje Salon na další místa v ČR a SR, zejména na fakulty architektury univerzit. „V roku 2019 má výstava Salón drevostavieb namierené na fakulty architektúry troch univerzít – STU v Bratislave, VUT v Brne a ČVUT v Prahe. Teším sa z toho! Inšpirovať a vzdelávať mladých adeptov architektúry o drevostavbách je jedným z poslaní Salónu, ktoré vnímame ako dôležitý vklad do budúcnosti. Čím viac mladých profesionálov si dnes osvojí princípy udržateľnej architektúry a otvorí srdce stavaniu z dreva, tým viac funkčných, krásnych a životnému prostrediu prospešných budov vyrastie zajtra,“ uvedla Ľubica Fábri, ředitelka Salonu v SR.
www.salondrevostaveb.cz  

tisková zpráva

Související články:
HoHo Vídeň  5.6.2015

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*