Sametový vinyl Flotex®

Tak trochu jiný koberec neboli sametový vinyl Flotex® kombinuje ty nejlepší vlastnosti koberců a pružných podlahových krytin. Jeho sametový povrch je stejně jako koberec měkký a hebký na dotyk, navozuje pocit tepla, pohodlí a má velmi dobré zvukověizolační vlastnosti. Za zmínku stojí také výborné protikluzné vlastnosti (a to pokud je vlhký). Od pružných podlahovin přebírá odolnost vůči vysoké zátěži, vodě a snadnou údržbu.

Základ všech unikátních vlastností spočívá v samotné struktuře krytiny Flotex® (obr. 1) a v jejím výrobním procesu. Nosnou vrstvou je skelné rouno, které zajišťuje materiálu rozměrovou stálost. Na tuto základovou vrstvu se nanáší lepidlo obsahující antimikrobiální částice – Sanitized®, do kterého jsou na principu statické elektřiny umístěna ve velké hustotě krátká vlákna nejkvalitnějšího Nylonu 6.6. Na 1 m² připadá cca 80 milionů vzpřímených vláken pevně uchycených k podkladu, což je 10krát více než u tradičních koberců. Díky tomu je Flotex® mimořádně odolný vůči stlačení nebo vyšlapání a plně vhodný pro trvalý pojezd kolečkových židlí. (obr. 2)

 

Struktura krytiny Flotex®
Obr. 1 Obr. 2


Rubovou vrstvu tvoří pěna pro vylepšení akustických vlastností. Částice antimikrobiální ochrany Sanitized® se v průběhu celé životnosti podlahoviny uvolňují z lepidla do podložky i vláken, čímž je dosaženo trvalé antibakteriálnosti a vhodnosti této krytiny pro alergiky. Flotex® poskytuje také účinnou ochranu proti MRSA a E. coli, plísním či tvorbě nepříjemných zápachů. Flotex® získal certifikát britského alergologického ústavu Allergy UK.

Krytina je zcela omyvatelná a vysoce odolná vůči znečištění. (obr. 3) Právě konstrukce vzpřímených vláken neumožní špíně proniknout hluboko do koberce. Dokonce ani skvrny od červeného vína nejsou problémem. Flotex® můžete udržovat klasicky vysáváním nebo dokonce i metodou mokrého či strojového čištění. Kromě unikátních vlastností se může krytina Flotex® pochlubit také širokou barevnou paletou v různých dekorech dostupných v rolích 2m šíře nebo čtvercích. Při procesu výroby dochází k plnému probarvení nylonového vlákna, tudíž jsou barvy stále jasné a dlouhotrvající. Kolekce obsahuje jak dekory klasické tak i dekory při jejichž výrobě byla použita pokročilá technologie high definition – digitálního tisku, díky níž je možné vytvořit dekory květin, látky či kruhů. (obr. 4) Instalace krytiny se provádí lepením na připravený, normalizovaný podklad.
 

Obr. 3 Obr. 4


Zdroj: TZ Forbo

www.forbo-flooring.cz/flotex

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*