Sasaki Yusuke + Sekiguchi Satomi: Room N3W

Před rekonstrukcí byly na jižní straně bytu tři místnosti. Nyní jsou spojeny do jednoho velkorysého prostoru.Místo: Sapporo, Hokkaido, Japonsko
Autor: ground-line / Sasaki Yusuke + Sekiguchi Satomi
Konstrukce : SHOEI GIKEN
Nábytek: SAPPORO TATEGU
Textilie: Sasaki Yoko (vaasa)
Plocha : 82,3 m2
Foto: Nagai Anna
Room N3W

Před renovací měla jižní část bytu tři místnosti, které byly nově spojeny do jednoho velkého obytného pokoje. Obyvatelé měli tyto požadavky: chtěli knihovnu, do které by se vešly všechny jejich knihy, a chtěli si ponechat židle, které užívali již před renovací. Nejprve jsme navrhli doprostřed místnosti velký stůl(1,2×4,8m) tak, aby jeho část blíž ke kuchyni sloužila jako jídelní stůl a část blíž ke knihovně jako psací stůl. Stůl je právě tak velký, aby lidé ať už sedí blízko sebe nebo dál od sebe měli pocit spojení, bez ohledu na to, kde právě sedí. Podesta u okna (z tradičního dřevěného materiálu Engava) je o 40 cm zvýšená oproti podlaze, takže může sloužit jako skleník pro květiny nebo jako místo odpoledního spánku na příjemném slunci.
Kolem velkého stolu jsou místa pro sezení, čtení, ležení nebo pěstování rostlin. S několika přáteli je možné posedět u stolu na kávu a sladkosti nebo s větší společností uspořádat párty a večeři.
Myslíme si, že ve velkorysé místnosti, jako je tato, mohou obyvatelé pocítit různé možnosti jak trávit dny.
autorská zpráva

 

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*