Schiedel slaví 75 let své existence

Společnost Schiedel vstoupila do roku 2021 pozitivně. Navzdory okolnostem, které nejsou příznivé pro oslavy ani setkávání, by se svými zákazníky a veřejností ráda sdílela důležité jubileum, které rozhodně stojí za zmínku.

Historie společnosti Schiedel se začala psát přesně před 75 lety ve válce zničeném Německu. Tehdy 33letý inženýr Friedrich Schiedel založil na svém pozemku, jak sám říkával  „s jedním vypůjčeným kolečkem a dvěma lopatami“ malou betonárnu. O rok později se již věnoval výhradně výrobě komínů. Svůj úspěch založil na geniální myšlence výroby komínových průduchů z lehkých betonových tvárnic. Jeho nápad bezpochyby svým dílem přispěl k rychlejší obnově poválečného Německa a je důkazem toho, že i v nelehkých časech mají dobré nápady šanci uspět.

Z „garážové“ firmy globálním hráčem
Úspěch na sebe nenechal dlouho čekat. Malou rodinnou firmu Erbach Bauwaren v roce 1951 přejmenoval její zakladatel na Schiedel. Své úsilí vložil výhradně do produkce dvouvrstvých komínů. V roce 1952 přesouvá výrobní závod do Mnichova a v průběhu 60. let dochází k expanzi výrobní kapacity do celého Německa a Rakouska. Dnes se výrobky Schiedel vyrábí ve 20 závodech prakticky po celé Evropě.

Odvaha a inovace jako klíč k úspěchu
Vizionářský duch a touha po inovacích přežily svého zakladatele a definují produkty společnosti Schiedel dodnes. Právě tento fakt stojí za úspěchem a stabilní dlouhodobou existencí firmy. Každoročně uváděné novinky oceňované odborníky i koncovými zákazníky, jsou vždy o krok napřed před konkurencí.

Mezinárodní zázemí podpořené lokální suverenitou
V současnosti profituje společnost Schiedel ze silného nadnárodního zázemí podpořeného lokální suverenitou národních poboček. Od roku 2018 je společnost Schiedel jako samostatná jednotka  součástí globálního stavebního hráče Standard Industries. S téměř 1400 zaměstnanci a tržbám dosahujícím 200 milionů EUR ročně se Schiedel posunul z leadra v oblasti komínové techniky na předního poskytovatele komplexních řešení v oblasti vytápění a větrání.

Budoucnost patří udržitelnosti
Svou budoucnost vidí společnost Schiedel v zachování vůdčího postavení ve svém oboru díky zdokonalování technologií a výrobních procesů v souladu s udržitelným rozvojem. Udržitelnost nechápe jako frázi, ale jako jediné východisko rozvinuté industriální společnosti. Současné ekologické nároky a požadavky chápe jako výzvu, před kterou není možné schovávat hlavu do písku, Ekologické vytápění, zdravý, řádně větraný interiér a komíny, z nichž stoupá minimum škodlivých emisí, tak vypadá budoucnost podle Schiedlu.

podle podkladů společnosti Schiedel

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*