Schüco DCS SmartTouch

Nový systém ovládání dveří Schüco SmartTouch spojuje profesionální dveřní audio/video komunikaci se snadno obsluhovatelnou a zabezpečenou kontrolou přístupu. Systém Schüco DCS SmartTouch, který získal ocenění 2020 German Design Award a 2019 Red Dot Design Award, zahrnuje videokameru, zvonek i kontrolu přístupu v jediném elegantním modulu. Všechny jeho součásti se nastavují a ovládají prostřednictvím nové aplikace Schüco. Díky zabudovanému dotykovému displeji s uhlopříčkou 4,3 palců lze se systémem DCS SmartTouch pracovat stejně jako s chytrým telefonem, resp. ho chytrým telefonem i ovládat, a to i když nejste doma a návštěva již klepe na dveře.

Možnost mobilního přístupu, maximální komfort používání a optimální zabezpečení – systém DCS (Door Control System) SmartTouch nabízí celou řadu výhod, které lidem usnadní život. Veškerá konfigurace i ovládání probíhá v nové aplikaci Schüco, dostupné zdarma pro telefony s operačními systémy iOS a Android. Aplikace umožňuje zadávat domovní čísla, vytvářet PIN kódy či spravovat kontakty. Do aplikace lze navíc přizvat i externí uživatele, kteří si tak mohou sami otevřít vstupní dveře. Další výhodou aplikace Schüco je možnost použití i ve chvíli, kdy právě nejste doma – hovor od vstupních dveří můžete přijmout na svém chytrém telefonu, dokonce i mimo dosah místní sítě, a komunikovat tak s osobou stojící před vašimi dveřmi, zatímco vy jste se zdrželi v práci nebo v koloně. Tuto funkci technologicky zajišťuje nové cloudové řešení Schüco Cloud, které nabízí maximální stabilitu a rychlá oznámení, která se automaticky zobrazí na vašem telefonu. Pokud jste připojeni k internetu, funkce monitorování vám umožňuje přístup k videokameře a mikrofonu i mimo domov, a to dokonce i v případě, že na zvonek nikdo nezvonil. Díky zabudovaným infračerveným LED diodám pořizuje full HD kamera video velmi vysoké kvality, a to i ve špatných světelných podmínkách. Komunikace se systémem DCS SmartTouch i jeho ovládání může probíhat i z interkomunikační stanice Schüco SmartTouch prostřednictvím sítě LAN. Inteligentní systém dveřní komunikace se tak skvěle hodí pro soukromé domy a rezidenční budovy s mnoha nájemci, kteří se průběžně mění.

Jednoduchá výroba, rychlé nastavení
Systém DCS SmartTouch zjednodušuje práci také výrobcům. Obdélníkový výřez pro celý modul a samostatné instalační pouzdro, které zajišťuje ještě lepší ochranu před vlhkem, umožňují rychlou výrobu i instalaci. Pomocí testovacího režimu lze všechny důležité funkce vyzkoušet přímo ve výrobě a zamezit tak případným prodlením na místě při samotné instalaci. Systém DCS SmartTouch navíc funguje bezdrátově, není tedy třeba přidávat kabeláž k routeru. Nastavení systému bylo navrženo tak, aby jej s pomocí podrobného návodu zvládli sami koncoví uživatelé.

Možnost dodatečné instalace místo původního zvonku
Systém DCS SmartTouch je k dispozici pro hliníkové dveře od společnosti Schüco k zabudování přímo do vnějšího rámu nebo rámu křídla. Stejně tak je možná i jeho dodatečná instalace do dveřního komunikačního systému. Pokud již u dveří nějaký zvonek funguje (nehledě na poskytovatele), lze standardní zvonek nahradit systémem DCS SmartTouch v klasické nebo zapuštěné verzi. Stávající dvoukabelové vedení se využije k napájení, zatímco komunikaci zajistí bezdrátová síť WiFi.

Zabezpečení i pro nadstandardní požadavky
V případě nadstandardních požadavků na maximální možné zabezpečení lze k systému Schüco DCS SmartTouch přidat dva doplňkové moduly – Schüco DoorProtect a Schüco NetProtect. Modul Schüco DoorProtect slouží ke zvýšení úrovně zabezpečení elektrického zámku. Instaluje se přímo do dveřního profilu, bez nutnosti dalšího výřezu. Pokud zaznamená příkaz k otevření, zkontroluje předem oprávnění prostřednictvím RS485 nebo Bluetooth LE 4.0. Systém pak vyšle signál k zámku pouze v případě, že je výsledek pozitivní. Modul Schüco NetProtect zahrnuje funkce modulu Schüco DoorProtect, ke kterým přidává ještě zabezpečení domácí sítě. Instaluje se zevnitř do profilu nebo do rozvodné skříně, případě do podhledu. Pomocí propojení se systémem SmartTouch v rámci sítě LAN dokáže tento modul rozpoznat pokus o neoprávněný přístup a odpojí systém od domácí sítě.
podle podkladů společnosti Schüco CZ

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*