Sekyra Group investuje na pražském Rohanském ostrově 15 mld. Kč

Začít stavět by se mohlo začít za 18 měsíců až dva roky.

Developerská společnost Sekyra Group bude do nové výstavby na pražském Rohanském ostrově investovat přibližně 15 miliard korun. Na tiskové konferenci to dnes oznámil majitel firmy Luděk Sekyra. Sekyra Group je vlastníkem Konsorcia Rohan, které nedávno získalo lukrativní parcely na Rohanském ostrově zhruba za 1,68 miliardy korun.

„Rohanský ostrov jako zelené centrum Prahy představuje z hlediska polohu i rozsahu jedinečnou investiční příležitost. Je největším multifunkčním projektem v sousedství historického centra hlavního města,“ uvedl Sekyra.

Soutěž byla asi o 200 000 metrů čtverečních parcel, které jsou v neutěšeném stavu. V novém městském centru mají být obytné domy, obchody, služby, kanceláře, nábřeží, park i plovárna. Nově se propojí Karlín s Libní a vznikne i další přístup k řece.

Konsorcium Rohan zvítězilo v soutěži nad společností Development Pobřežní, která nabízela 1,59 miliardy korun, a Avenzo Vice s cenou 1,47 miliardy korun.

V oblasti ostrova by měly z 55 procent vzniknout bytové domy, zbytek by měly tvořit kanceláře. Celkový počet bytů by se v areálu mohl pohybovat kolem počtu 1200 až 1300. Před povodněmi, na které je oblast Karlína po drastických zkušenostech z roku 2002 citlivá, se již údajně připravuje ochrana. „Město už vytváří protipovodňovou bariéru,“ řekl výkonný ředitel pro development Leoš Anderle.

Se stavbou se však nezačne hned. Vedle vlastního stavebního a územního řízení bude developer zpracovávat ještě realizační studii projektu. „Myslím, že řádově za 18 měsíců až dva roky, pokud nedojde významnějšímu odvolání, bychom mohli začít stavět,“ uvedl Anderle.

V Karlíně do nové výstavby a rekonstrukcí investují dlouhodobě také další developerské firmy, jako je například Real Estate Karlín Group nebo Immorent.

Sekyra nyní rozvíjí projekty v celkové hodnotě zhruba za 100 miliard korun. K nejzajímavějším patří v metropoli vedle Rohanského ostrova chystaná revitalizace Smíchovského nádraží. Jak uvedl již dříve Anderle, hodlá Sekyra v následujících deseti až 15 letech do výstavby na Smíchově investovat až 600 milionů eur (zhruba 15 miliard korun). Na Smíchově by měla v podstatě vzniknout nová městská čtvrť s obchodní či kancelářskou plochou 400 000 metrů čtverečních. Součástí projektu jsou i byty.

Novou čtvrť bude stavět Sekyra také v areálu žižkovského nákladového nádraží, kde hodlá investovat 500 milionů eur (12,5 miliardy Kč).

Developer vedle Česka působí například na Slovensku, Ukrajině nebo v Rusku. „Naším klíčovým trhem však zůstává Praha a Česká republika,“ podotkl Sekyra.

Zdroj: Zpráva ČTK 23.6.2008

Související články:
Parcely na Rohanském ostrově Praha prodá za 1,7 miliardy korun

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*