Semináře „Akustika objektů pro bydlení II“ právě startují svoje turné po ČR

Fotogalerie ke článku (1)

Foto ze semináře

Foto ze semináře
Celá fotogalerie (1)

Ve spolupráci s PSM CZ je připravily společnosti Wienerberger cihlářský průmysl, Rockwool, Rigips a Studio D - akustika.

Semináře se věnují zejména oblasti legislativních požadavků a zásadám správného navrhování a provádění staveb.

V letošním roce se budou konat v:
* Brně (19.února),
* Ostravě (20. února),
* Českých Budějovicích (25. března),
* Plzni (26. března),
* Liberci (1. dubna),
* Hradci Králové (2. dubna)
* Praze (17. dubna).


Vzdělávání pro stavební odborníky
Semináře „Akustika objektů pro bydlení“ jsou určeny projektantům, architektům, stavebním firmám i zaměstnancům stavebních úřadů a jsou ohodnoceny jedním bodem do celoživotního vzdělávání ČKAIT.
Půldenní semináře se vždy zaměřují na konkrétní tématiku. Specificky se přitom věnují nejen obecné problematice akustiky, ale především poznatkům a stavebním konstrukcím, které byly nově uvedeny na trh. Témata přednášek jsou přitom každoročně vybírána tak, aby poskytla co nejširší přehled o dané oblasti a zároveň se věnovala specifikům vybraných materiálů či technologií.

Témata seminářů v roce 2008 dle přednášejících společností
V letošním ročníku se v rámci seminářů společnost Wienerberger zaměřuje na tématiku akustických vlastností cihelných staveb a tomu, co je ovlivňuje, ať již se jedná o způsoby připojení svislých a vodorovných konstrukcí; oslabení zásuvkami, vedeními a otvory; dispoziční řešení sousedních bytů. Mimo to také podrobně představí vlastnosti akustických cihel POROTHERM AKU v jednoduchých a dvojitých stěnách, a dále akustiku stropních konstrukcí POROTHERM a výsledky měření na stavbách.
Přednáška společnosti Rockwool se bude věnovat vlivu vyplnění příčky na neprůzvučnost zdiva, kročejové izolaci plovoucích podlah a v neposlední řadě i akustickým mostům z pohledu ovlivnění tvarovou stálostí a spárovými netěsnostmi.
Tématem společnosti Rigips jsou mezibytové příčky spolu s výběrem detailů a vliv montáže na následnou neprůzvučnost. Představeny také budou podlahy ze sádrovláknitých desek Rigidur a elastifikovaný polystyren pro podlahové systémy.
Odborníci ze Studia D — akustika uvedou nové požadavky na akustiku. K probíraným tématům budou dále patřit zásady projektování staveb pro bydlení a také nejčastější chyby, které zde vznikají.

Zájemci o účast na seminářích se mohou přihlásit buď prostřednictvím internetových stránek www.psmcz.cz nebo e-mailu: prezentace@psmcz.cz  či zasláním přihlášky na fax: 242 486 981 nebo 242 486 979. Hlásit se lze nejpozději do 3 dnů před datem konání vybraného semináře.

Zdroj: Omnimedia Public Relations, s. r. o., 6.2.2008

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*