Sezóna Idylka součástí projektu DESIGNSTORY 08

Fotogalerie ke článku (1)

Ilustrační foto (Mochalovi)

Ilustrační foto (Mochalovi)
Celá fotogalerie (1)

Projekt DESIGNSTORY 08 je zaměřený na představení a propagaci progresivního designu interiéru s důrazem na tvorbu mladých designérů, studentů a škol. Výstava probíhá v rámci veletrhu Mobitex od 18. 3. do 22. 3.

Vystavují:
Ondřej Batoušek, Tamara Bohuňková, Zita Brožková Čepková, Veronika Brůhová, Lenka Damová, Jan Fabián, Petr Hůza, Joo Kawasumi, Boris Klimek, Pavla Krčmaříková, Kristina Krotká, Lenka Malíská, Jan Mimochodek, Eva a Marcel Mochalovi, Filip Nízký, Markéta Nováková, Štěpán Rous, Šárka Schmelzerová, Jitka Skuhravá, Petr Stehlík, Markéta Váradiová, Martin Žampach
Architektonické zpracování expozice: Štěpán Rous a Jan Mimochodek
Koordinátor projektu: Kamila Stehlíková

18.—22. 3. se projekt Sezóna stane součástí výstavy Designstory na brněnském veletrhu Mobitex. Expozice, které se účastní dvacet dva mladých designérů, studentů a absolventů vysokých škol zabývajících se užitým uměním, se prezentovala v říjnu roku 2008 v Galerii VŠUP pod názvem Sezóna Idylka. V Brně bude podruhé uveden obnovený soubor mis, váz, dóz, svítidel, ale i nábytku, jejichž spojujícím tématem je inspirace venkovem a prázdninami. Zaměření výstavy hledá cesty, jak nově pojmout tradiční témata, materiály i jejich zpracování v duchu současných potřeb a vkusu. Idylka je žní těch nejnovějších prací, které vznikaly od druhé poloviny roku 2007 dosud.

O projektu Sezóna:
Výstavní projekt Sezóna si klade za cíl podporovat tvorbu mladých autorů zabývajících se užitým uměním v oblasti doplňků do interiéru a designu stolování. Soustředí se na práci studentů a absolventů oboru designu českých a slovenských vysokých škol. Nejde zde o konfrontaci jednotlivých ateliérů, ale společné představení novinek a upozornění na práce, které se vymykají nabídce na současném trhu. Výstavní projekt je nekomerčně zaměřen a snaží se pomoci při zviditelnění jednotlivých autorů. Poprvé byl prezentován v budově Českého rozhlasu v Plzni, následně v bratislavském Dizajn Štúdiu ÚĽUV, Českém centru v Košicích, Design centru ČR v Praze. V roce 2008 se představil s novou koncepcí a podnázvem Idylka v Galerii VŠUP v Praze v rámci přehlídky Designblok ´08.

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*