Hotel, který zahájil provoz na začátku srpna, navrhl pekingský architekt Ma Jansong (MAD Architects – doplněno Stavbaweb). Sheraton Huzhou Hot Springs Resort vytvořil z vrstev jednotlivých podlaží, které se v podobě prstence zvedají na břehu jezera Tchaj-chu v Chu-čou. Hotel je vysoký více než 100 metrů a 116 metrů široký.
(ČTK) – Je to kobliha s dírou uprostřed? Je to podkova? Kovboj s křivýma nohama? Ať už nový přírůstek amerického hotelového řetězce Sheraton v čínském městě Chu-čou připomíná cokoli, rozhodně není nudný a patří mezi nejpodivnější hotely, v jakých se turista na světě může ubytovat, napsal zpravodajský server CNN.
Hosty zaujme nejen jeho nezvyklý tvar, ale také například vstupní hala, která je nasvícená lustry vyrobenými z 20.000 krystalů Swarovski. Podlaha je vykládaná afghánským bílým nefritem a brazilským kamenem tygří oko.
Ve 27 podlažích hotelu je 321 pokojů včetně 40 apartmánů a dalších ještě luxusnějších "sídel" a "prezidentských apartmánů".
Podle informací Sheratonu stál hotel 1,5 miliardy dolarů (asi 30 miliard korun). Město Chu-čou sice ještě nemá příliš velký zvuk na mezinárodní scéně, ale pro stavbu hotelu bylo vybráno, protože je oblíbeným místem, kam obyvatelé Šanghaje vzdálené jen 160 kilometrů míří na víkendové pobyty.
Chu-čou je proslulé svými horkými prameny a bambusovými lesy, kde se například natáčely scény oscarového filmu Tygr a drak.
zdroj foto: Sheraton Huzhou Hot Springs Resort
Doplněno Stavbaweb:
Oficiální stránky hotelu
Stránky autorů – MAD Architects.
Fotogalerii naleznete na stránkách hotelu ZDE.
Třeba už ne, není v němčině ta páska?
Té knihovny je mi taky líto.
No je to nádhera a pokud se otevření dožiji a nebudou kolem toho ,,Lumpárny finančního rázu " ,tak tu po…
Ve Stavbě si uvedení takové informace v autorské zprávě nepodmiňujeme, oceňujeme každý zdařilý výsledek vzešlý z harmonické spolupráce investora a…
U veřejné stavby by mělo být samozřejmostí uvést způsob výběru architekta.