Sídliště Ďáblice: architektura pro lidi

Nedávno vydaná kniha vznikla z popudu obyvatel sídliště a je určena jak odborné veřejnosti, tak všem, kteří se o téma sídlišť zajímají. Na přípravě knihy se podíleli odborníci z oboru historie umění, architektury, památkové péče, krajinné architektury a také potomci hlavního architekta Viktora Tučka. Díky odborným textům naváže na několik spřízněných projektů (Paneláci, Sídliště Solidarita, apod.). Kromě toho se celou knihou prolínají zaznamenané rozhovory s pamětníky výstavby a prvního zabydlování sídliště, kteří zde vyrůstali nebo vychovávali své děti.

Kniha přináší nové pohledy na Ďáblické sídliště
Díky zájmu veřejnosti se nám podařilo doplnit knihu o unikátní rodinné fotografie ze soukromých archivů obyvatel, které nikdy publikovány nebyly. Tím kniha získává další rozměr a věřím, že se v ní většina obyvatel najde,“ říká Josef Platil,  iniciátor celého projektu.

Grafickou podobu zpracovalo studio DIP, které získalo řadu ocenění (například Nejkrásnější kniha roku, European Design Awards, nominace na cenu Czech Grand Design, atp).

Unikátní projekt propojující odborníky a „srdcaře“
Kniha vznikala dva roky a kromě dvanácti autorů se na její tvorbě podílelo mnoho dalších osob z různých oborů. Všechny autory spojuje láska k sídlišti, snaha dostat sídliště do povědomí jako výjimečnou lokalitu a obrátit pozornost na umělecky cenné hodnoty. Sídliště Ďáblice je příkladem jedné z nejkvalitnějších realizací obytného souboru výstavby 60. – 70.let 20.století.

Vydává Spolek přátel sídliště Ďáblice, 240 stran, pevná vazba, 549 Kč
Název: Sídliště Ďáblice: Architektura pro lidi
EAN: 9788027035250
ISBN: 978-80-270-3525-0
Popis: 1× kniha, vázaná, 240 stran, česky
Rozměry: 21 × 28 cm

www.sidliste-dablice.cz

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*