Sídlo společnosti ve Vyškově

Modernizace areálu Vodovodů a kanalizací Vyškov, který se nachází v okrajové části města, byla navržena za účelem reorganizace stávajícího sídla firmy, tvořeného shlukem provozně nevyhovujících či budov ve špatném stavebně-technickém stavu. Z původních objektů je zachován jediný – částečně rekonstruovaná budova střediska 05, která je nově doplněna podélnou hmotou kopírující tvar pozemku a uzavírající chráněný prostor dvora. Novostavba důsledně odděluje provozy pro veřejnost a pro zaměstnance a nabízí přehledné dispoziční uspořádání, kde v přední, dvoupodlažní části jsou umístěny moderní zákaznické centrum a administrativní zázemí společnosti.

V zadní části pak navazují objekty garáží, skladů a dalších technických provozů. Rovněž prostor dvora je funkčně rozdělen na dvě části – reprezentativní, veřejně přístupnou část s parčíkem a parkovištěm pro zákazníky a uzavřenou část pro zaměstnance a provozní zázemí správců vodovodů a kanalizací. Zákaznické centrum je zdůrazněno předsazenou vstupní částí, horizontální forma domu je umocněna lodžií po celé délce kanceláří v horním podlaží. Z důvodu zachování fungování areálu po celou dobu přestavby byla realizace rozdělena do několika etap.

Autorská zpráva

místo stavby: Brněnská, Vyškov, CZ
klient: Vodovody a kanalizace Vyškov – Oldřich Novoměstský
dodavatel: JB Stavební – Jiří Staněk
autoři: knesl kynčl architekti / Jiří Knesl, Jakub Kynčl
spolupráce: Josef Hajný (AD); Aleš Utíkal / A + Z PROJEKT TEAM (SKŘ); Jakub Šilha / Projekty PO (PBŘ); Martin Řezníček a Jan Palla / TRASKO (ZTI, ÚT); Tibor Stroh / AZ KLIMA (VZT); Pavel Dočekal (elektro-silnoproud); Aleš Pernica (elektro-slaboproud); Václav Slíva / ATEH (LD); Michal Moravec (ROZ); HALLAS (pamětní deska)
projekt: 2016–2021
realizace: 2020–2022
plocha pozemku: 8 555 m2
zastavěná plocha: 3 048 m2
hubá podlažní plocha: 4 810 m2
foto: Radek Brunecký / ATELIÉR BRUNECKÝ


Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*