Silo Tower

Investor: Hopr Group a. s.
Projekt: Ing. arch. Blanka Zlamalová / Studio Zlamal
Spolupráce: Stavební firma ing. Zdeněk Tomek
Realizace: IP systém a. s.


Firma Hopr přestavěla silo v Olomouci na administrativní budovu

(ČTK) – Developerská společnost Hopr Group dokončila přestavbu bývalého sila poblíž centra Olomouce na administrativní objekt. Rekonstrukce léta nevyužívaného sila nedaleko železniční stanice Olomouc-město byla zahájena loni na jaře a stála zhruba 45 milionů korun.

Manažer projektu Vladimír Porteš ze společnosti Hopr Group ČTK řekl, že silo bylo přestavěno na pětipodlažní administrativní budovu, přičemž jednotlivá podlaží jsou ve výšce odpovídající 11. až 15. patru. Nová budova nazvaná Silo Tower disponuje kancelářskou plochou 1000 metrů čtverečních.

"Stavba je dokončena a v těchto dnech se začínají stěhovat první nájemníci. Pronajali jsme už dvě třetiny plochy," uvedl Porteš. Velký zájem firem o pronájem kanceláři v budově Silo Tower přisoudil její atypičnosti i dobrému umístění v těsném sousedství historického centra města a magistrátu.

Administrativní budova postavená na základech bývalého sila je v České republice podle Porteše unikátní. "O podobném projektu nevím," podotkl manažer.

Nabídka administrativních ploch se v Olomouci postupně zvyšuje. Například společnost CPI loni u hlavního vlakového nádraží zprovoznila nový multifunkční komplex CPI City Center Olomouc, který disponuje celkem 6700 metry čtverečními kancelářských prostor. Nové kanceláře jsou v Olomouci k mání také v komplexu BEA centrum či v opravené budově Salmova paláce v historickém centru Olomouce.

V Olomouci se připravuje stavba dalších administrativních komplexů. Dvě šestipodlažní administrativní budovy nazvané Nová Envelopa mají být postaveny poblíž křižovatky ulic Kosmonautů a Wittgensteinova. Investorem je společnost CS Property Private.

www.silotower.cz
Projekt na stránkách autorů projektu Studia Zlámal – ZDE.

Související články:


 

 

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*