SILO TOWER Olomouc

Olomouc bude mít novou dominantu. Jmenuje se SILO TOWER. Stavba unikátního projektu v ulici Litovelské byla dnes slavnostně zahájena. SILO TOWER je součástí širší urbanistické koncepce lokality železniční zastávka Olomouc střed a bude sloužit jako administartivní budova. Autorem návrhu je Studio Zlamal.


SILO TOWER je jedinečný hned v několika ohledech. Jedná se o první nástavbu sila tohoto typu v České republice. První z pěti pater je založeno na konstrukci původního sila z roku 1936 (výška 17m). Nová podlaží jsou vynesena železobetonovou konstrukcí. Nevšední vzhled stavby podtrhují atypická hliníková okna, která tvoří celoprosklenou fasádu budovy. Součástí posledního patra je moderní terasa.

Budova nabídne pronájem moderních kancelářských prostorů nejvyšších mezinárodních standardů o celkové ploše 1095 m2 rozložené v pěti podlažích. Kancelářské prostory budou umístěné v prosklené části budovy ve výšce 11. až 15. podlaží s výhledem na celou Olomouc. Maximálně flexibilní uspořádání kanceláří, samostatné kuchyňky a sociální zázemí na každém podlaží, vlastní parkování a další odpovídají požadavkům na podobu kanceláří typu A. V přízemí bude možné využít služby recepce, jednací místnost a lobby.

Investor: Hopr Group a.s.
Autor návrhu: Studio Zlamal – ing. arch. Blanka Zlamalová
Předpokládaný termín dokončení je leden 2014.
Celkový objem investic je vyčíslen na 45 mil. bez DPH.


 

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*