Skanska bude mít centrálu v budově Sekyra Group

Fotogalerie ke článku (3)

Opatov Park

Opatov Park

Opatov Park

Opatov Park

Opatov Park

Opatov Park
Celá fotogalerie (3)

Realitní společnost Sekyra Group Real Estate podepsala v těchto dnech dlouhodobou nájemní smlouvu na 15 000 čtverečních metrů kancelářských ploch s dalším významným partnerem. Téměř 700 zaměstnanců největší tuzemské stavební společnosti Skanska se v krátké době přestěhuje ze svého ústředí na Kubánském náměstí do administrativního centra Opatov Park I. Jedná se o první etapu zástavby Opatovského bulváru, jehož těžištěm bude administrativní a rezidenční komplex o celkové ploše téměř 45 000 metrů čtverečních.

Administrativní centrum Opatov Park leží v Praze 11 u stanice metra Opatov, v sousedství Litochlebského náměstí. Vjezd do areálu je z propojených ulic Chilská a Hviezdoslavova. Budova leží v blízkosti dálnice D1 (Praha - Brno - Bratislava), ale i v dosahu městských magistrál, jež jsou napojeny na dálnice D8 (Praha - Mladá Boleslav - Liberec) a D5 (Praha - Plzeň).
„Po úspěšné výstavbě administrativních center pro Českou spořitelnu, T-Mobile a Nestlé je transakce se Skanskou, která bude v letošním roce patřit k největším na trhu, ukázkou naší schopnosti realizovat významné projekty pro náročné zákazníky i v současném tržním prostředí,“ uvedl Luděk Sekyra, předseda představenstva Sekyra Group Real Estate.
Opatov Park I se skládá ze dvou křídel, která mezi sebou svírají atrium. Obě křídla jsou navzájem propojena prosklenou halou se spojujícími lávkami a vstupní recepcí. Architektem projektu je studio Omikron — K architekta Martina Kotíka. V šesti nadzemních podlažích jsou zejména kanceláře a zasedací místnosti. Kanceláře jsou v uspořádání open space. Podlaží Opatov Park I spojuje šest osobních a jeden nákladní výtah. Ve třech podzemních podlažích jsou garážová stání, technické zázemí a skladové plochy. Další parkovací stání budou před budovou. Objekt je o půdorysu ve velikosti zhruba 57 x 75 metrů. Celková pronajímatelná plocha Opatov Park I činí téměř 15 000 m2 a zastavěná plocha 4 400 m2. Investiční náklady dosáhly 1 miliardy korun.
K vybavení projektu patří například kombinace pevného zasklení s otevíratelnými a výklopnými okny, zdvojené podlahy, chlazení a kamerový systém. Uživatelům je také k dispozici jídelna a kavárna s venkovní terasou. Provoz budovy je řízen inteligentním systémem KNX/EIB, který centrálně řídí vytápění, chlazení, osvětlení (stmívání) a ovládání venkovních žaluzií. Cílem uvedeného řešení je optimalizovat vnitřní prostředí a spotřebu energie, a to v závislosti na vnitřních a venkovních podmínkách.
Stavba projektu začala na podzim 2006 a byla dokončena na začátku letošního roku. Realizační práce zajišťovalo sdružení společností Metrostav a Hochtief.
Investor — společnost Sekyra Group Real Estate — v sousedství Opatov Park I zároveň připravuje další fáze projektu, jehož výsledkem bude vytvoření Opatovského bulváru. Administrativní budovu Opatov Park II dále doplní bytový projekt. 

Tisková zpráva, 5. 3. 2009

Viz též článek Skanska změní svou pražskou adresu

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*