Skanska plánuje na pražském Chodově nové kanceláře za 900 mil. Kč

Stavba kanceláří však nezačne dřív, než se najde zájemce o pronájem.

Na pražském Chodově připravuje společnost Skanska Reality výstavbu nové kancelářské budovy. Nabídnout by měla k pronájmu zhruba 13 500 čtverečních metrů kanceláří. Investice by mohla činit až 900 milionů korun. Stavba kanceláří však nezačne dřív, než se najde zájemce o pronájem, řekl ČTK generální ředitel firmy Björn Mattsson. Skanska Reality je součástí tuzemské stavební jedničky Skansky CS.

Mezi další nová kancelářská centra v metropoli, jejichž dokumentace již byla předložená k posuzování vlivů na životní prostředí, patří například komplex nedaleko nádraží Praha-Libeň. Celková plocha určená pro funkční využití by v nové budově měla činit necelých 11 000 metrů čtverečních.

Oznamovatelem plánů na komerční areál v Libni je společnost Harfa. Podle obchodního rejstříku je jejím jediným majitelem firma APMK, kterou kontrolují společnosti M&K Development a Natland Reality z investiční skupiny Natland Group.

V letošním roce by podle již dříve zveřejněných údajů mezinárodní poradenské firmy CB Richard Ellis mělo být v Praze dokončeno kolem 120 000 metrů čtverečních kanceláří. To není ani polovina ploch, které byly v metropoli uvedené na trh v loňském roce. Podle poradenské společnosti to je i pod ročním desetiletým průměrem. Ten činí 190 000 čtverečních metrů.

Mezi pražské kancelářské projekty, které by se letos měly dokončit, patří například Trianon v Praze 4, Faktory Office Centre v páté městské části, Prague Marina Office Centre v Holešovicích nebo River City Amazon Court a Futurama Business Park v Karlíně.

Zdroj: Zpráva ČTK 1.2.2009

Doplněno Stavbaweb:

Trianon:
autory stavby jsou PATA & FRYDECKÝ ARCHITEKTI
http://www.trianon.cz/

FACTORY OFFICE CENTER
autorem stavby je ateliér: A 8000
Rekonstrukce a dostavba FACTORY OFFICE CENTER

Prague Marina Office Centre
autorem je ateliér A.D.N.S.
http://www.praguemarina.cz/

River City Amazon Court
autoři: Amidy Hamer & Larsen k/s , ATREA, Praha
Amazone Court

Futurama Business Park
autorem je atelier Krátký‘
http://www.futuramabp.cz/

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*