Skladové a distribuční centrum v PointParku Bratislava

P3 zahájila výstavbu evropského distribučního hubu spolu se spekulativní výstavbu v PointParku Bratislava


PointPark Properties (P3), specializovaný investor, developer a správce průmyslových nemovitostí, zahájil v logistickém parku PointPark Bratislava výstavbu skladového a distribučního centra o ploše 14 660 m². Část haly o velikosti 5 360 m² bude využívat společnost Donaldson Filtration Solutions pro pokrytí zákazníků ze střední Evropy a Ruska, 2 900 m² je vyhrazeno pro dalšího poskytovatele logistických služeb a 6 400 m² je stavěno spekulativně.

Peter Jánoši, Country Head společnosti P3 pro Slovensko, uvedl: „PointPark Bratislava se nachází přímo na síti dálnic, které spojují Slovensko s Rakouskem, Maďarskem, Českou republikou a jižním Polskem a které dále směřují na východ do Ruska. Téměř do celé Evropy, včetně západního Ruska, se lze dostat do 24 hodin, poloha parku je proto ideální právě pro firmy jako Donaldson, které mají své zákazníky v rámci celého regionu.“

Společnost Donaldson je předním celosvětovým výrobcem filtračních systémů a dílů. Bratislavský park bude využívat k dodávkám produktů distributorům působícím na trhu doplňků a náhradních dílů pro automobilový průmysl a dále pak tzv. OEM zákazníkům ve střední, východní a jihovýchodní Evropě včetně Ruska. Výstavba haly byla zahájena v polovině března a bude dokončena na konci léta.

„Přidáváme do regionu novou distribuční kapacitu, abychom mohli ještě lépe reagovat na rostoucí poptávku po filtrech značky Donaldson. Snadný přístup k  zákazníkům stejně jako rozvoj byznysu byly klíčovými faktory při výběru místa nového distribučního centra. PointPark Bratislava nám poskytne obojí,“ zdůvodnil výběr parku Jan Peeters, European Distribution Manager společnosti Donaldson.

PointPark Bratislava se nachází v Lozorně u dálnice D2 směrem na Brno, přibližně 15 km severně od Bratislavy, v blízkosti obchvatu města ve směru od Vídně a Budapešti. Leží blízko tzv. „zlatého logistického trojúhelníku“, který tvoří Bratislava, Vídeň a Ráb (Győr). V PointParku Bratislava se v současné době nachází čtyři budovy o celkové rozloze 120 591 m². Po dokončení nové haly bude v parku pro budoucí projekty BTS (tzv. Build-to-Suit) k dispozici dalších 58 000 m².

Mezi klienty PointParku Bratislava patří například Schnellecke Logistics, Möbelix, Whirlpool, Ingram Micro, IHLE, GBM Europe či Panasonic.

„Rychlý rozvoj slovenského logistického sektoru v posledních letech vedl k omezení nabídky kvalitních a vhodně umístěných distribučních nemovitostí. Míra neobsazenosti je zde velmi nízká. V P3 máme k dispozici volné pozemky s příslušnými stavebními povoleními, můžeme tak reagovat na logistické potřeby nových zákazníků a okamžitě zahájit v PointParku Bratislava novou výstavbu na míru jejich požadavků (tzv. BTS),“ dodává Peter Jánoši.
tisková zpráva

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*