Skleněnou fasádu zlínského Kongresového centra čeká oprava

(ČTK) – Skleněnou fasádu zlínského Kongresového centra čeká oprava. Vyměněna bude spárovací hmota, která spojuje jednotlivé skleněné vitrabloky, práce provede dodavatel stavby v rámci reklamace, kterou město Zlín uplatnilo. ČTK to 5. dubna 2016 řekl mluvčí zlínské radnice Zdeněk Dvořák. Centrum, jehož autorkou je architektka a zlínská rodačka Eva Jiřičná, bylo dokončeno na podzim 2010.

Opravy začnou asi v polovině dubna. „Jedná se o bezplatnou záruční opravu, která bude prováděna tak, aby měla co nejmenší dopady na veřejnost i zákazníky Kongresového centra,“ uvedl vedoucí odboru Kulturní centrum magistrátu Zdeněk Ševčík.

Práce podle Dvořáka zřejmě potrvají několik týdnů. Nezasáhnou však zlínský filmový festival pro děti a mládež, který má v centru zázemí. „Po tu dobu budou práce přerušeny,“ řekl ČTK mluvčí. Festival se letos koná od 27. května do 3. června.

V Kongresovém centru sídlí Filharmonie Bohuslava Martinů, které se také díky novým prostorám každoročně zvyšuje návštěvnost. Městu se však nedaří najít nájemce do restaurace Spirit, jež je součástí centra. Důvodem jsou i vysoké náklady na energii, restaurace je prosklená.

„Několik nezávislých výpočtů se shodlo na tom, že celoroční a celodenní provoz restaurace znamená zaplatit jenom na energiích a mzdách částku tři až čtyři miliony korun ročně,“
uvedl primátorův náměstek Dalibor Stříbný (ANO). Restaurace se proto nyní otevírá jen na jednotlivé akce, většinou je otevřena při koncertech filharmonie.

Výstavba Kongresového centra stála 630 milionů korun. Objekt tvoří společný komplex se sousedním Univerzitním centrem, které také navrhla Jiřičná. Budovy stojí na místě někdejších Masarykových škol v centru krajského města.

Kongresové centrum Zlín

Související články:

Kongresové centrum Zlín 30.9.2010
Kongresové a univerzitní centrum ve Zlíně 30.9.2010
Zlín získal z evropských fondů 331 mil. Kč na Kongresové centrum 7.4.2010
Hrubá stavba Kongresového centra ve Zlíně je hotova z 80 procent 29.3.2010
Zlín hledá dodavatele pro stavbu kongresového centra 11.2.2009

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*