Sklo od AGC a Euro 2012

Sklo společnosti AGC Glass Europe bylo vybráno pro dva zcela nové stadióny, které budou hostit fotbalové Euro 2012*. Při výstavbě stadiónů ve Varšavě a Gdaňsku bylo použito téměř 18 500 m2 skla vyrobeného a zpracovaného společností AGC.

Stadion v Gdaňsku (PHOTO: A. RyÅ?/BIEG 2012) Stadion ve Varšavě (PHOTO: P. Mamcarz)

Na Národním stadiónu ve Varšavě s kapacitou 58 000 sedadel – dějišti zahajovacího zápasu hostitelské země a zápasů semifinále – nalezneme 16 500 m2 skla od společnosti AGC. Kromě sportovních utkání budou na novém stadiónu otevřeny také kanceláře, obchody, bary, restaurace, zasedací místnosti a další prostory. Fasáda stadionu je ze skla s povlakem Stopray Vision-50T. Toto sklo bylo vybráno pro svůj esteticky působící neutrální vzhled a především pro své vlastnosti ochrany proti slunečnímu záření, které umožňují zachovat v aréně příjemné teploty. Kvůli zvýšení bezpečnosti je sklo použito v izolačních dvojsklech v kombinaci se Stratobelem (vrstveným sklem) v celkové ploše 8 500 m2.
Společnost AGC dodala na fasádu stadionu také 4 000 m2 smaltovaného skla Planibel Clear. Střechu tvoří 4 000 m2 vrstveného, tepelně tvrzeného skla Stratobel 88.4, které zaručuje jedinečné mechanické a bezpečnostní vlastnosti.

PGE Aréna v Gdaňsku – hostící zápasy skupiny C a jedno ze čtvrtfinálových utkání – pojme až 41 500 fanoušků. Pro stavbu prvního patra a VIP boxů byly dodány 2 000 m2 skla. Pro vysokou úroveň tepelné izolace a světelné prostupnosti bylo vybráno sklo Planibel TopN+ (verze s vrstveným bezpečnostním sklem Stratobel).

Další informace o obou stadiónech naleznete na: www.2012.org.pl/en/infrastructure/stadia.html


AGC Glass Europe, přední evropský výrobce plochého skla
Společnost AGC Glass Europe se sídlem v Bruselu vyrábí a zpracovává ploché sklo pro použití ve stavebním sektoru (exteriérové zasklívání a interiérové dekorace), v automobilovém průmyslu, v oblasti solárních aplikací a ve specializovaných odvětvích. Společnost je evropskou pobočkou společnosti AGC Glass, předního světového výrobce plochého skla.

Další informace naleznete na www.agc-glass.eu (webové stránky společnosti), www.YourGlass.com (sklo pro stavebnictví) a www.agc-solar.com (sklo pro solární aplikace).
podle podkladů společnosti AGC Glass Europe
zdroj foto www.2012.org.plDoplněno Stavbaweb:
WARSZAWA – Stadion Narodowy
Projektant: JSK Architekten
Kapacita: 55 tis. diváků
Začátek výkopových prací: říjen 2008
Začátek výstavby: květen 2009
Plánovaný konec výstavby: květen 2011
Generální dodavatel: konsorcium ALPINE BAU DEUTSCHLAND AG, ALPINE BAU GmbH, ALPINE Construction Polska Sp. z o. o., Hydrobudowa Polska SA, PBG S.A.
Národní stadion ve Varšavě byl slavnostně otevřen až 29. ledna, kvůli konstrukčním chybám se termín opozdil. Aréna s kapacitou 58 000 míst vzniknul na místě někdejšího Stadionu desetiletí.


GDAÅ?SK – Stadion na Letnicy
Projektant: RKW
Kapacita: 42 tis. diváků
Začátek výkopových prací: prosinec 2008
Začátek výstavby: květen 2009
Plánovaný konec výstavby: leden 2011
Generální dodavatel: konsorcium firem HYDROBUDOWA POLSKA S.A, HYDROBUDOWA 9, ALPINE BAU DEUTSCHLAND AG Berlin, ALPINE BAU GmbH AUSTRIA, ALPINE CONSTRUCTION Polska Sp. z o.o.
 

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*