Skořápka – Městské centrum uměleckých terapií

(ČTK) – V Ostravě začne stavba Městského centra uměleckých terapií Skořápka, které bude součástí Lidové konzervatoře a Múzické školy Ostrava. Sloužit bude k mimoškolní výchově uměleckého zaměření, a to nejen pro zdravé, ale také handicapované děti. Přestavba objektu někdejší mateřské školy v městské části Mariánské Hory a Hulváky přijde na 26,1 milionu korun. Novinářům to sdělila mluvčí magistrátu Andrea Vojkovská. Radní už vybrali dodavatele stavby. „Rekonstrukci bychom mohli zahájit v druhé polovině května po splnění všech formálních náležitostí, samotná stavební činnost bude trvat 30 týdnů,“ uvedla náměstkyně primátora pro investice Zuzana Bajgarová (ANO).

Ve dvoupodlažní budově bude cvičná kuchyně a keramická dílna s vypalovací pecí a hrnčířským kruhem. V suterénu potom místnost se speciální akustikou pro bicí nástroje, muzikoterapii a rytmickou terapii. Ve druhém patře budou učebny pro múzické, výtvarné a rukodělné disciplíny a ve foyer výstavní prostory a místo pro čekající rodiče. V přízemí bude víceúčelový zrcadlový sál a také denní stacionář i pro mentálně postižené děti. V objektu bude bezbariérové sociální zázemí pro žáky i pedagogy.

„Centrum jsme nazvali Skořápka, protože má být místem, které podobně jako skořápka, chrání nový, rodící se život, chrání ty nejslabší a nejzranitelnější, handicapované, a pomáhá jim cestou uměleckých aktivit nalézat a rozvíjet jejich talent. Jsme rádi, že město investici zařadilo mezi letos realizované. Na nové zázemí se už nemůžeme dočkat“, uvedla ředitelka školy Miloslava Soukupová.

Lidová konzervatoř a Múzická škola Ostrava je příspěvková organizace města, má přes 1000 žáků. Z 500 žáků múzické školy jsou dvě třetiny s postižením. Konzervatoř sídlí ve dvou budovách v Přívoze. Múzická škola má budovu v Mariánských Horách. Vedle uměleckých oborů nabízí také obory terapeutické.

Doplněno Stavbaweb:
V Mariánských Horách vznikne jediné zařízení svého druhu v České republice. Do výběrového řízení na dodavatele se přihlásilo šest firem, nejnižší nabídnutou cenu 26,1 milionu korun s DPH podala ostravská společnost Intoza. Rekonstrukce by měla být zahájena v druhé polovině května po splnění všech formálních náležitostí, samotná stavební činnost bude trvat 30 týdnů. 
Nejvýraznějším zásahem do původního objektu mateřské školky bude vytvoření nového komunikačního uzlu před budovou. Nově se postaví schodiště s krytým vstupem a s přístupovou bezbariérovou rampou. Na střeše bude instalována sestava fotovoltaických panelů. Součástí projektu je vybudování zpevněných ploch a parkoviště.
Projekt přestavby zpracovala společnost Poel.
(Zdroj: ostrava.cz)

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*