SKY PARK by Zaha Hadid, Bratislava

Projekt SKY PARK od světoznámé architektky Zahy Hadid charakterizuje nejen originální architektura, ale i velkorysé zelené plochy. Řešení DELTA®-FLORAXX TOP od společnosti Dörken zajistilo v jednom pracovním kroku všechny požadavky pro vegetační střechu – ochranu, drenáž, hydroakumulaci a filtraci. 

Výhodou řešení DELTA®- FLORAXX TOP je rychlá a a jednoduchá realizace hydroakumulační a drenážní vrstvy vegetační střechy v jednom. Natavená filtrační textilie zjednodušuje pokládku i tím, že nanesení střešního substrátu je možné okamžitě po položení fólie. 

Geotextilie spolehlivě ochrání nopovou strukturu proti zanesení po provedení zásypu. Díky tomu nedochází k snížení hydroakumulační ani drenážní funkce vegetační střechy, která je nevyhnutelná pro udržení optimální vlhkosti substrátu. Matúš Motko ze společnosti Konti, a. s., která prováděla stavební práce na projektu SKY PARK, si práci s materiálem pochvaluje: „Práce s fólií není náročná. Zvládne ji i amatér. Prvky není třeba kotvit do podkladu, stačí je přitížit násypem. Díly do sebe zapadají, proto je jejich samotné spojování jednoduché.“ 

Na projektu SKY PARK se použilo více než 12 000 m2 fólie DELTA®-FLORAXX TOP, a to hned ve dvou různých skladbách vegetačních střech. Spolehlivé odvedení vody z komplikovaného prostoru atria, které tvoří vrstevnicově seřazené betonové konstrukce, zabezpečila nestandardní skladba vegetační střechy s použitím kameniva. V pavilonu C se za pomoci fólie DELTA®-FLORAXX TOP realizovala vegetační střecha s obráceným pořadím vrstev.

Vedle vegetačních střech bylo použito více než 40.000 m2 fasádní fólie DELTA-FASSADE S pro ochranu zatepleného systému fasád, společně s páskou DELTA-TAPE FAS 60. Volbu investora podpořil fakt, že naše fólie i s páskou splňují přísné podmínky reakce na oheň B-s1, d0 – tedy nejvyšší možnou nehořlavost. U výškových budov (ale nejen u nich) je to oprávněný požadavek, protože požáry výškových budov mívají fatální důsledky pro obyvatele a uživatele. 

Adresa: Čulenova ul., Bratislava
Investor: Penta Investments
Architekt: Zaha Hadid Architects, Dizajnový park / Igor Marko, GFI, a.s.
Prováděcí firma: KONTI a.s., ZARES
Výrobky: DELTA®-FLORAXX TOP
Dokončení: 2017 – 2020

podle podkladů společnosti Dörken

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*