Slavné stavby Prahy 2

Novoměstská radnice
Praha 2, Karlovo nám. 1/23 (vstup z Vodičkovy ul. 1/3, II. patro – salonky)
Od 20. září do 30. října 2011.
Otevřeno út – ne od 10:00 do 18:00 hodin.
 

Výstava Slavné stavby Prahy 2 bude vycházet ze stejnojmenné publikace, na které pracoval autorský tým pod vedením PhDr. Marie Platovské. Na výstavě bude k vidění 30 panelů, představujících nejvýznamnější kostely, vily, obytné domy, divadla, školy, nemocnice a další významné budovy této městské části.
Slavnostní zahájení výstavy Slavné stavby Prahy 2 bude spojené se křtem stejnojmenné publikace.
Pořadatel Foibos, s. r. o. a Novoměstská radnice.

Kniha:
Slavné stavby Prahy 2
Klára Benešovská, Lukáš Beran, Hana Hermanová, Ludmila Hůrková, Šárka Koukalová, Petr Kratochvíl, Patrik Líbal, Taťána Petrasová, Pavel Vlček a Michal Zlámaný
Nakladatel: Foibos
ISBN: 978-80-87073-35-3
Popis: 1× Kniha, vázaná, 288 stran, 18 × 23 cm, česky
Rozměry: 18 × 23 cm
Rok vydání: 2011

Anotace
Kniha je milým pozváním na procházku architektonickým bohatstvím druhé pražské městské části, od významných středověkých památek, jakými jsou rotunda sv. Martina na Vyšehradě či Emauzy až po jednu z nejzdařilejších realizací moderní architektury u nás, kterou představuje Tančící dům. Kniha je průvodcem po architektonických půvabech a skvostech Vyšehradu, Nového Města a Vinohrad. Popis každé stavby je doplněn historickými fotografiemi, dobovými plány a fotografiemi současného stavu.
Kniha je určena jak pro odbornou, tak pro širokou laickou veřejnost. Pro všechny, kdo dychtí po hlubším poznání této pozoruhodné městské části, plné nejen slavných staveb, ale také významných jmen architektů, stavebníků, stavitelů a jejich životních příběhů.
Pro jednoduchou orientaci po jednotlivých stavbách je na konci knihy zařazen průvodce po objektech ve formě map. 

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*