ČSOB vybrala návrh druhé budovy centrály v Radlicích

Československá obchodní banka v rámci úspor rozšíří svou centrálu v pražských Radlicích o další administrativní budovu a uvolní některé dosud využívané objekty v Praze. Autorem vybrané studie nové budovy a školícího centra je architektonické studio Chalupa Architekti. Začátkem roku 2014 ČSOB vypíše výběrové řízení na developera, který bude odpovědný za projektovou přípravu i realizaci stavby. Stavba by měla probíhat v roce 2015 a 2016.

Budova ČSOB v Radlicích navržená AP Ateliérem Josefa Pleskota
„Cílem výstavby je dokončit optimalizaci portfolia budov v Praze, především snížit náklady na jejich provoz. Nová centrála zjednoduší a zefektivní spolupráci celého ústředí skupiny,“
říká Zora Křičková, výkonná ředitelka útvaru Facilities management ČSOB.

ČSOB na jaře tohoto roku oslovila pět architektonických ateliérů. „Nakonec jsme zvolili variantu, která nejlépe splňovala veškeré naše požadavky. V tuto chvíli máme vybranou studii a zpřesňujeme zadání pro výběrové řízení na developera, jež bude zahájeno začátkem příštího roku,“ dodává Zora Křičková.

V nové budově ústředí bude pracovat zhruba 1400 lidí, kteří jsou dnes rozmístěni v různých objektech po celé Praze. V následujících měsících zahájí proto ČSOB prodej části z nich – kromě budovy v Roztylské ulici na Chodově půjde také o budovy na Pankráci a v Holešovicích v ulici U Průhonu, avšak s podmínkou, že je až do přestěhování bude moci využívat. Do Radlic se přesunou kromě zaměstnanců banky také zaměstnanci některých dceřiných společností sídlících v Praze.
tisková zpráva

studio Chalupa architekti
 

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*