Socialbakers Karlín

Kanceláře Socialbakers, mladé expandující firmy zabývající se statistikou a analýzou sociálních sítí, jsou ve třetím a čtvrtém podlaží budovy Forum Karlín – stavby z dílny Ricardo Bofilla. Návrh je v kontrastu vůči korporátnímu prostředí budovy – hned od vstupního laminátového tunelu je zřejmé, že jde o trochu jiné kanceláře. Řešení je výslednicí snahy o nekonformní prostředí a pečlivě zvažovaných investic z cílového rozpočtu.
Dvě podlaží spojená novým otvorem se schodištěm nabízí 300 pracovních míst se zázemím pro mezinárodní tým Socialbakers. Namísto dvojitých podlah a podvěsného podhledu jsou tu broušený beton a přiznané instalace. Vnitřní „ulice“ s ambientním osvětlením propojuje jednotlivé departmenty po obvodu. Jejich vymezení je naznačeno buňkami jednacích místností, s barevností příslušných sociálních sítí. Přirozeným centrem je kavárna na podiu za recepcí. V návrhu je podprahově obsaženo téma komunikace, zosobněné jednak námořními kontejnery, surovými autentickými artefakty světových moří, hostící kuchyňky, servery a relax prostory. A jednak v autorských konceptuálních dílech Petry Skořepové. Obvodové betonové stěny jsou pojednány žlutým válečkem. Nábytek a vybavení je kombinací bazarového výběru židlí, perských koberců, a autorským nábytkem D3A z barevných jeklů a přepravek.

Autorská zpráva
Stavba byla zařazena mezi nominace České ceny za architekturu 2016


Autoři: D3A spol. s r. o. – Ing. arch. Tomáš Prouza, Ing. arch. Eva Macková; AED project a.s. – Ing. Martin Rus, Lukáš Huser

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*