Soubor rodinných domů

V mírném svahu na okraji Brna se nachází typická zástavba příměstských rodinných domů. Urbanistické řešení 24 novostaveb bylo založeno na rastru, který zajistil ekonomicky výhodné uspořádání parcel při maximální prostupnosti územím. Jednotlivé parcely jsou uspořádány pomocí systému šachovnice – dvojdomky a trojdomky se střídají s domy solitérními. Orientace zástavby respektuje a v nejvyšší míře využívá oslunění a pohledové osy.
Soubor tvoří tři typy domů, založené na modulu 3 x 3 m. Každý další typ vzniká přidáváním modulů s různými funkcemi, což umožňuje vytvářet i kryté plochy nebo terasy. Přidané objemy na místo teras mohou být obloženy různými materiály, základní matice průčelí domů v ulicích přitom zůstává. Zachovali jsme tak sjednocující prvek celého obytného souboru, avšak možnost individuálních částečných venkovních úprav na fasádě byla zajištěna.
Základním typem zástavby je nepodsklepený řadový dům typ C, v jehož přízemí se nachází vstupní hala, toaleta se sprchou, technické zázemí, na které navazuje kuchyň s jídelnou a obývacím pokojem. Součástí přízemí je také garáž s jedním parkovacím stáním. V patře jsou tři ložnice, koupelna a šatna.
Autorská zpráva
Foto: Martin Zeman


 

Autoři: studio AEIOU s.r.o. – Ing. arch. Jan Vojtíšek, Ing. Jakub Staník; spoluautor Ing. arch. Bořek Knytl; spolupráce Ing. arch. Tamara Bemerová, Ing. Nikola Levá, Ing. Tomáš Pevný
Hlavní dodavateél stavby: ESOX, spol. s r.o., DIRS Brno s.r.o.
Zastavěná plocha domu A je 160 m², B 145 m² a C 130 m².

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*