Do návrhu jsme se pokusili propsat zaměření školy a objektu tak vtisknout nezaměnitelnou tvář. Sinusoidou střídavého proudu jsme se inspirovali v profilaci perforovaného hliníkového plechu u obkladu stěn v interiéru i exteriéru. Vlnitý plech jsme uplatnili i v opláštění baru. Symbol elektrického výboje jsme promítli také do tvaru stropního osvětlení, které se láme v chodbě. Svoji příslušnost k elektrotechnickému učilišti dává objekt najevo i zvenčí – proměnlivé diodové podsvícení fasád může dynamicky reflektovat dění uvnitř.
Barvy jsme vybírali z monochromatického spektra. Působení vnitřního prostředí jsme založili především na kontrastu světlých povrchů s černými dveřními křídly či topnými tělesy; v černé barvě jsme pojednali i prostor baru. Tuto barevnost jsme zvolili i v upraveném sálu. Jediným výrazným doplňkem přísálí je červený mobiliář, který prostorem „problikává“ jako kontrolky řídícího panelu.
Autorská zpráva
Foto: Matěj Hošek
Ocenění: Cena primátora města Plzně v soutěži Stavba roku Plzeňského kraje za rok 2020
Autoři: Bohuslav Strejc, Ondřej Janout, Jan Běl; grafika Klára Macourková
Stínící prvek je trochu vidět na fotkách, jiné jsem nedostala. Zhotovitel píše: " Fasádní prvek je jedním z atributů stavby. Bionická…
Všechny fotografie jsou ze 4. dubna 2025. Popisky zkusím doplnit, šlo se staveništěm od Masarykova nádraží mezi budovou Masaryčky a…
Jak se říká, slibem nezarmoutíš.
Tohle je vymazlený dům v šíleném terénu. A to, že má kolem sebe bujnou až divokou zahradu, mu hodně sluší.
Škoda, že u fotografií nejsou popisky na co a odkud se dívám a kdy to bylo foceno,