Soutěž bude vyhlášena 27.9.2012.
Předmětem soutěže je zpracování architektonického návrhu řešení Centra halových sportů (dále CHS), které má vzniknout na místě odstraněné stávající sportovní haly v lokalitě Dlohá louka v těsném sousedství historického centra města České Budějovice. Záměrem vyhlašovatele je vybudování moderního centra halových sportů splňujícího současné i budoucí požadavky na vrcholový, výkonnostní a rekreační sport a umožňujícího pořádání společenských akcí s vysokou diváckou návštěvností.
Předpokládaný termín vyhlášení: 27. 9. 2012
V I. kole bude kladen důraz na celkové urbanisticko – architektonické řešení s ohledem na začlenění stavby do vztahů a souvislostí místa, ve II. kole budou vybraná řešení dopracována do úrovně architektonického řešení stavby vytvářejícího předpoklady pro zadání projektové dokumentace.
Informace o soutěži naleznete na webech ČKA a Města České Budějovice.
Doplněno Stavbaweb:
Informace o stavbě Centra halových sportů naleznete na blogu CBArchitektura – zde.
Další informace naleznete i v článku iDNES/Budějovice a jižní Čechy – Nová sportovní hala bude stát čtvrt miliardy, hledá se její architekt.











Architektura moje neumožděná studia.
Architektura je moje hoby a neskutečná láska.
Pánové, děláte mi radost. Světlíky, jako na Vinohradech a split level v garážích, jako pod Dostavbou národního divadla. Děkuji
Tak do toho rozhodně jděte. Určitě nebudete litovat ;)
Dost uvažujeme o tom smaltovaném skle.