Soutěž mladých designerů Mladý obal 2012 vyhlašuje nové téma!

Téma soutěže Mladý obal pro ročník 2012: Čaj
Uzávěrka soutěže je 15. března.Mezinárodní soutěž Mladý obal je určena studentům a mladým tvůrcům do 30 let z celého světa. Do soutěže jsou přijímány návrhy především z vlnité a hladké lepenky a jiných papírových materiálů, které nacházejí široké uplatnění v obalovém designu. Soutěž Mladý obal je vyhlašována každoročně od roku 1996; vznikla a nadále funguje díky iniciativě společnosti Model Obaly, předního výrobce obalů, pro kterého je podpora mladých talentů v tomto oboru zásadní. Organizátorem soutěže je od roku 2009 CZECHDESIGN.

Mladý obal 2012 přináší v letošním roce pouze jediné téma: čaj. Úkolem všech soutěžících je zabalit předmět spjatý s pitím čaje. Nemusí se však nutně jednat přímo o čajové lístky nebo sáčky. Do soutěže budou přijímány obaly všech předmětů, které jsou inspirované kulturou čaje, čajoven nebo čajových obřadů, obaly, které dokážou tradiční nápoj prezentovat současným způsobem. Přečtěte si plné znění soutěžních propozic na www.mlady-obal.cz.
Soutěž je jako vždy určena mladým designérům do 30 let věku. Ti mohou práce registrovat ve dvou různých skupinách: studenti středních a vyšších odborných škol nebo studenti vysokých škol a designéři do 30 let. Novinkou letošního ročníku je přerozdělení soutěžních odměn, díky kterému budou finančně oceněni i designéři, jejichž práce skončí na druhém a třetím místě. Vítěz kategorie vysokých škol si letos odnese 30 000 Kč. Finanční odměny soutěžícím věnuje vyhlašovatel soutěže, společnost Model Obaly. Také v letošním roce bude udělena zvláštní cena Slovenského centra dizajnu.
Uzávěrka soutěže je 15. března 2012. Účastníci se musejí registrovat pomocí online registračního formuláře, kde jim bude přidělen jedinečný identifikační kód a až poté zaslat svoji práci poštou na adresu organizátora.
Porota soutěže bude určena do konce ledna 2012. I v letošním roce zůstává jejím předsedou přední český obalový designér Jan Činčera. Loni vedle něj v porotě usedli průmyslový designér Jan Čtvrtník nebo grafičtí designéři Klára Kvízová a Filip Blažek.
Výsledky soutěže budou slavnostně vyhlášeny v květnu 2012. Veškeré podrobnosti najdete spolu s fotkami z předchozích ročníků na www.mlady-obal.cz

Podrobné znění soutěžních podmínek naleznete zde.
zdroj: CZECHDESIGN.CZ

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*